į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos

2020-07-22

 

Vadovaujantis Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-07-21 įsakymu Nr. B6-701 „Dėl valdymo priemonių Molėtų rajono savivaldybėje nustačius COVID-19 (koronaviruso infekcijos) židinį“

 

Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų lankytojai priimami:

 

 - iš anksto pranešus apie apsilankymą,

 

 - įstaigoje lankytis dėvint apsaugines kaukes.

 

2020-10-22

Karjeros pradžiamokslis

2020 m. spalio 21 dieną Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų paaugliai dalyvavo karjeros planavimo įgūdžių užsiėmime, kurį vedė lektorė Ina Ribinskaitė iš Vilniaus. Lektorė supažindino su jaunimo galimybėmis pasirinkti profesiją. Mergaitės ir berniukai aktyviųjų metodų užduotyse „pasimatavo“ ir įvertino, kuri specialybė jiems tinka ir patinka. Renginio organizatorės Janina ir Edita paaugliams įteikė „saldžius“ apdovanojimus ir karjeros pradžiamokslio pažymėjimus. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2020-08-17

Prasmingas laikas - daugiau galimybių tobulėti

„Rasti gyvenime prasmę, yra ką nors patirti – kaip kad gerumą, tiesą ir grožį, patirti gamtą ir kultūrą, patirti kito žmogaus unikalumą, jį mylint“ (V. E. Franki).

2020 m. rugpjūčio 12 dieną baigėsi aštuonias dienas trukusi jungtinė Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų ir Globos centro vaikų vasaros socializacijos stovykla „Atrask pats save ir pažink kitus“. Regis, trumpas laikas, bet patirta tiek daug su tais, kurie moka džiaugtis paprastais dalykais. Šiais metais vaikai turėjo galimybę dalyvauti kūrybiškose, aktyviose, pažintinėse, sveikatinančiose veiklose, kurių metu patyrė daugybę gerų emocijų, mokėsi pažinti save ir kitą, pozityviai mąstyti, gerbti šalia esantį, saugoti ir švarinti gamtą, jos prieglobstyje ilsėtis, maudytis, žaisti, stiprino sveikos gyvensenos įpročius bei socialinius įgūdžius. Nueita, nuvažiuota, aplankyta iš ties daug: pirma pamaina vyko į pažintinę – poilsinę kelionę prie Baltijos jūros, jos metu lankėsi Lietuvos jūrų muziejuje, botanikos sode, gintaro muziejuje, japoniškame sode, aktyviai sportavo. Antros pamainos dalyviai stovyklą pradėjo Meniškame kaime, kuriame mokėsi kepti itališkas picas, kultūringai elgtis draugijoje prie stalo. Vėliau aplankė šeštą pagal dydį Šaukšteliškių ąžuolą. Dar laukė išvykos į kino teatrą, gardi žuvienė Mindūnų Ežerų žvejybos  muziejuje, Labanoro girios pažintinis takas, apsilankymas Safari parke, pramogos Anykščių šilelio Eko basų kojų take, Iliuzijų muziejuje. Stovyklautojus sužavėjo klajonės po Panevėžio rajoną, kurio metu, aptikus kabantį beždžionių tiltą per Nevėžio upę, nuklysta iki Kėdainių. Stovyklos uždarymui laukė įdomi pažintis su gerą humoro jausmą turinčiu keramikos muziejaus įkurėju Vytautu Valiušiu. Pasibuvimas Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijoje, Šeimyniškių atodangoje.

Ne veltui sakoma, kad patirtis ir stebėjimas – tai didžiausi išminties šaltiniai, kurie prieinami kiekvienam žmogui.

Molėtų globos centro soc. darbuotoja Aistė Pelakauskienė

(žr. nuotraukų galeriją)

 

2020-07-07

Globėjų dienai skirta akcija: „Atėjau, nes palaikau tėvų globos netekusius vaikus“

Pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje buvo minima globėju diena. Ta proga praėjusį penktadienį Molėtų Jaunimo aikštėje vyko palaikymo akcija „Globa - geriausia vaikui dovana“. Į ją susirinko tie, kurie yra neabejingi vaikams, netekusiems tėvų globos. Joje dalyvavo Molėtų valdžios atstovai bei Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos vedėja Irena Gaigalienė. Renginio metu norintiems tapti globėjais buvo dalinami lankstinukai su informacija. Akcijos simboliu buvo pasirinkti vaikiški vežimėliai, kurie atrodė tušti ir vieniši... Tikslas buvo parodyti, jog kiekvienam vaikui reikia šeimos, todėl globėjai verti didžiausios pagarbos, nes leidžia vaikui iš naujo patikėti suaugusiais ir šeima. Molėtų rajone šiuo metu yra 87 vaikai, likę be tėvų globos. 57 iš jų auga globėjų šeimose, 4 – šeimynose, 26 vaikai gyvena Vaikų savarankiško gyvenimo namuose ar pas budinčius globėjus. Tai reiškia, kad pastarieji vis dar ieško savo tikrųjų namų. Molėtų rajone nuo 2018 veikia Globos centras, kuris rūpinasi globėjų / įtėvių paieška, atstovauja vaikų interesus. Vakare Molėtų bažnyčioje vyko Šv. Mišios, skirtos Globėjams, įtėviams, globojamiems ir įvaikintiems vaikams palaiminti.

Miglė Paškevičienė

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

2020-06-16

 

2020-06-18

Atpažink savo emocijas

Pasibaigus karantinui ir sušvelnėjus reikalavimams kasdieniam gyvenimui, Molėtų savarankiško gyvenimo namų paaugliai susirinko į psichologės Ilonos Nomeikienės iš Kauno užsiėmimą „Atpažink savo emocijas“. Nors vis dar teko laikytis saugaus atstumo tarp sėdimų vietų, tačiau bendravimas vyko visomis prasmėmis be kaukių. Psichologė kalbėjo apie emocijas, kaip jas valdyti, pravedė komandinius žaidimus ir užduotis. Paaugliai pristatė ir aptarė savo iš anksto individualiai atliktas užduotis, kurias koordinavo socialinės darbuotojos Janina ir Edita. Terapijos pabaigoje dalyviams buvo įteikti diplomai.

 

2020-03-02

Linksmas laimėjimas

Saulėtą vasario 27 dieną vaikai keliavo pasimėgauti laimėjimu, gautu už dalyvavimą akcijoje, skirtoje psichikos sveikatos stiprinimui  “Gyvenimas gražus, nes...”. Dalyvaudami virtualioje edukacinėje programoje vaikai susipažino su Molėtų krašto lankytinais objektais ir istoriniais įvykiais, išbandė edukacinius interaktyvius žaidimus – “Dviračiu per Molėtus”, “Rojaus lydeka”, “Molėtai TAIP/NE”. Emocijos ir įspūdžiai – puikūs! (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2020-02-07

Mano mielas drauge!

Šv. Valentino dieną vaikai minėjo žaisdami, šokdami, dainuodami ir vaišindamiesi skanėstais. Kvadratinio stalo diskusijos metu, prie kurios ženkliai prisidėjo MVSGN Mokinių senato narė Karolina, vaikai svarstė kas ta meilė ir kam ji skirta. Juk meilė gali būti ne tik vaikinui ar merginai, bet ir Tikram draugui. Nes, kaip sakė G. G. Byron: „Draugystė – tai meilė be sparnų!“ (žr. nuotraukų galeriją)

 

2020-02-07

Saugesnio interneto savaitę pasitinkant
Artėjant saugesnio interneto savaitei (2020 m. vasario 10-15 d.), Molėtų globos centras organizavo pokalbį su vaikais apie tykančius pavojus internete ir saugų elgesį jame.  Temos aktualumą diktuoja šiandieninis jaunų žmonių įsitraukimas į interneto platybes, bendravimas ir savęs rodymas socialinėse erdvėse. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniosios tyrėjos Neringa Purlienė ir Lina Šeikienė su vaikais aptarė, kaip nebūti patikliems bendraujant su nepažįstamais žmonėmis, kaip apsaugoti save, į ką kreiptis pagalbos patekus į situaciją, kurioje gali nukentėti ir kt. 


 

 

2020-01-24

Mus aplankė Blaivybės draugija „Optimalistas“

Sausio 22 dieną MVSGN lankėsi Blaivybės draugijos „Optimalistas“ prezidentas Gintaras Černiauskas ir Molėtų skyriaus vadovė Audronė Virbalienė. Susirinkusiems vaikams jie pasakojo apie esminius teisingo ir žalingo gyvenimo įpročius ir žmogaus galimybių skirtumus gyvenant sveikai ir nesveikai. Kartu žiūrėjome vaizdo medžiagą ir diskutavome apie alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų poveikį žmogaus organizmui bei santykių kokybei.

    

 

2019-12-23

Kalėdų senelis ir jo pagalbininkė snieguolė

Šeštadienis prieš Kalėdas buvo ypatingas, vaikai sulaukė svečių iš UAB „CGI Lithuania“. Visą būrį savanorių atlydėjo Kalėdų senelis ir jo pagalbininkė snieguolė. Visi kartu šeimynose dekoravo Kalėdinius sausainius, gėrė arbatą, bendravo, o pabaigoje laukė pati smagiausia dienos dalis, kai vaikai koncertavo Kalėdų seneliui ir gavo savo išsvajotas dovanas. Ačiū visiems CGI Lithunia darbuotojams už išpildytas vaikų svajones, suteiktą džiaugsmą ir draugystę. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-12-23

Kalėdinės staigmenos

Molėtų VSGN krizių centre gyvenanti šeima sulaukė malonios Kalėdinės staigmenos. Kraštietė ponia Živilė, šiuo metu gyvenanti Jungtinėje Karalystėje, atsiuntė daug saldžių dovanų ir vaikų priežiūrai reikalingų daiktų. Paramą koordinavo Suginčių seniūnė Nijolė Jauneikienė. Dėkojame už žmonių geranoriškumą ir paramą.

   

 

 

2019-12-23

Grožio pusdienis skirtas vaikams

Prieš pat Kalėdas mūsų namus aplankė Liudmila su kirpėjomis Skaiste ir Vaiva, kurios stilingai apkirpo merginas ir vaikinus, o Liudmila pakoregavo antakius ir papuošė chna tatuiruotėmis. Taip pat vaikai pirmą kartą buvo masažuojami šaunios masažistės Alinos.  Ačiū, kad Jūs esate tokios šaunios, nepamirštate mūsų bendruomenės ir suteikiate vaikams daug gražių, teigiamų emocijų! (žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-11-25

Vaikų konferencija

2019 metų lapkričio 22 d. vaikai dalyvavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos organizuotame kasmetiniame susitikime – konferencijoje „Sveika gyvensena – pagrindas sėkmingam gyvenimui“. Konferencijoje vaikams buvo suteikta galimybė bendrauti, aptarti jiems aktualias temas ir išsakyti savo nuomonę rūpimais klausimais, išklausyti lektorių skaitomus pranešimus. Vilniaus televizijos bokšte vyko išskirtinė programa: ekskursija su gidu po televizijos bokštą, žymių žmonių asmeninės patirties dalinimasis, paskaitos bei dainininkų pasirodymai.

 

 

2019-11-14

„Gyvenimas yra gražus, nes...“

Mūsų vaikai dalyvavo akcijoje „Gyvenimas yra gražus, nes...“, skirtai Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. Stiprindami psichinę sveikatą vaikai ragavo įvairiausių skonių vitaminų šaltinių: aronijos, putino uogų, džiovintų svarainių, moliūgų ir slyvų, traškių morkyčių, medaus, citrinos bei natūralių vynuogių sulčių. Spalvingos vaikų emocijos ragaujant skanumynus buvo užfiksuotos ir virto nuotaikingais koliažais. Už dalyvavimą akcijoje iš Sveikos gyvensenos  skatinimo Molėtų rajone centro vaikai gavo pakvietimą apsilankyti Virtualioje edukacinėje erdvėje „Molėtai kitaip“. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

2019-11-07

Pyragų diena 

Lapkričio 6-ąją Pyragų dieną šventė visi vaikai ir darbuotojai. Buvo puiki proga ne tik surengti jaukią šventę savo bendruomenėje, bet ir prie pyrago gabalėlio kartu pabendrauti, pažaisti. Moterys iškepė pyragų, pyragaičių, kibinų pagal savo geriausius ir slapčiausius receptus. Kiti darbuotojai atnešė daiktų, kurie buvo parduoti organizuotame aukcione. Šventės ūpą kėlė globėjos S. Lesinskienės šeimynėlės globotinis Oskaras su savo muzikine grupe „Mes kartu“. Ir suaugę, ir vaikai šventėje atliko labai prasmingą darbą ir suaukotais pinigais prisidėjo prie mergaitės Rūtos, kuri išeina į savarankišką gyvenimą, svajonės išsipildymo. Dėkojame visiems neabejingiems kolegoms, vaikams ir svečiams už norą dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones. (žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-10-29

Įspūdžiai iš ekskursijos į Kauno VDU Botanikos sodą, Oranžeriją ir  Atogrąžų drugelių parodą

Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų 14  vaikų su 1-os šeimynos soc. darbuotoja Nijole Trotiene dalyvavo  pirmą kartą 2019-10-24 d. ekskursijoje į Kauno VDU Botanikos sodą. Apsilankė  didžiausioje Lietuvoje  Oranžerijoje ( jos plotas  736 m2), kurioje  auginama per 1,5 tūkst. rūšių augalų. Atskiruose 7 skyriuose apžiūrėjome eksponuojamus, auginamus tropikų, atogrąžų miškų augalus (Palminė), atogrąžų, sausųjų tropikų, drėgnųjų tropikų, dykumų ir pusdykumių augalus. Pirmas įspūdis įžengus į oranžeriją ,, tarsi patekome į džiungles“, pirmą kartą pamatėme didžiules palmes, melionmedį,  žolinius augalus, lianas ir kt.. Šią dieną  oranžerijoje 12. 00 val.  buvo atidaryta Atogrąžų drugelių paroda. Stebėjome atvirai skraidančius Azijos ir Pietų Amerikos šiltų atogrąžų kraštų  gražius, didelius drugelius. Gidė papasakojo parodos lankytojams apie drugelių rūšis, gyvenimo būdus, maitinimosi ypatumus, jų vystimosi stadijas, inkubatoriuje esančias drugelių lėliukes, šios dienos rytą buvo stebimi išsiritę du drugeliai. Ji atsakė į vaikų, parodos lankytojų klausimus. Visi vaišinomės botanikos sode išaugintų mėtų gaivia arbata. Kadangi buvo labai gražus lauke oras, todėl  pasivaikščiojome, grožėjomės botanikos sodo aplinkoje auginamais augalais. Geros nuotaikos ir pilni nepakartojamų įspūdžių sugrįžome namo. (žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-10-18

Patarlių knygos pristatymas

Šių metų saulėtąją spalio 15-ąją buvome pakviesti į knygos „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Lietuvių-norvegų patarlės“ pristatymą - parodą, kuri vyko Vilniaus Universiteto bibliotekoje. Mūsų vaikai dalyvavo tarptautiniame patarlių projekte „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, kuris truko visus metus. Šiais metais projektas prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje nominuotas „International Excellence Awards 2019“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Recources“. Projekto metu užgimė knyga „Lietuvių-norvegų patarlės. Kol gyveni, tol mokaisi“. Lietuviškas patarles piešė vaikai iš Rokiškio raj. Obelių vaikų globos namų, Dusetų meno mokyklos bei mūsų vaikai. O tų pačių patarlių atitikmenis iliustravo mokiniai iš Stokksund ir Steinerskolen pa Rotvoll mokyklų Norvegijoje. Šis projektas – puikus tarpkultūrinio bendradarbiavimo bei socialinės įtraukties pavyzdys. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-10-14

Tik nuobodūs žmonės nuobodžiauna

Spalio 10 diena – vietos savivaldos diena. Mūsų vaikų taryba susirinko 3-je šeimynoje paminėti „savo“ dieną ir aptarti įvairias veiklas, net kai buvome visai mažiukai. Apie tai liudijo fotonuotraukos. Ilgokai bendravome, diskutavome, dalijomės idėjomis, nuomonėmis. Mus aplankė psichologė Rita. Anot jos, džiaugtis gali tik tas, kuris teikia džiaugsmą kitiems. (Žr. fotonuotraukų galeriją)

 

2019-10-07

1-os šeimynos vaikai  Pasaulinę gyvūnų dieną paminėjo išvykoje

2019 m. spalio 4 d. – Pasaulinę gyvūnų dieną Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų 1-os šeimynos vaikai su socialine darbuotoja Nijole Trotiene paminėjo išvykoje, A. Trimonio įmonėje ,,Veterinarijos gydykla“ (Vilniaus g. 102, Molėtai). Renginyje, susitikime su veterinarijos gydytoju Arvydu Trimoniu dalyvavo ir šeimynos vaikų augintinė Nika.  Gydytojas atliko kalytės profilaktinę medicininę apžiūrą, nustatė Nikos amžių, svorį, kūno matmenis, atliko būtiną vakcinaciją,  įteikė vienam iš renginio dalyvių Erikui Sidliarevič naminio gyvūno pasą ( nes jis augintinę saugiai laikė skiepijimo metu). Gydytojas Pasaulinės gyvūnų dienos proga skiepijo vaikams meilę, būtiną globą, rūpestį gyvūnais, augintiniais. Supažindino su veterinaro-gydytojo profesija, jo darbo specifika, darbo vieta, teikiamomis paslaugomis, kokios būna šunų, kačių ir kitų naminių gyvūnų  ligos, jų  profilaktika. Gydytojas atsakė į vaikų klausimus. Jis padovanojo Nikai skanėstų ir būtinų vaistų nuo kirminų. Veterinarijos gydytojui Arvydui Trimoniui padėkojome už augintinei skirtas dovanas, dėmesį, profilaktinę medicininę apžiūrą, būtinas vakcinas, pasą ir turiningai praleistą laiką. Po renginio, nors ir lijo lietus, visi geros nuotaikos su augintine Nika, numatytu pėsčiomis maršrutu, saugiai grįžome namo.

 

2019-10-07

Neskubėk teisti, skubėk suprasti                                         

Į mūsų biblioteką susibėgome pasidalinti vasaros įspūdžiais ir palyginti  vasaros  malonumus su rugsėjo mėnesio rūpestėliais ir darbais. 2-os šeimynos moksleivė Viktorija buvo paruošusi ir klausimų, ir žaidimų, bet atviras pasikalbėjimas tarp dalyvių virto pagrindiniu dalyku. Po geros valandos niekas nenorėjo skirstytis. Kiekvienas pasakojo savo istorijas apie susitikimus ir pažintis su naujais žmonėmis, apibūdindami, ką išgirdo, ko pasimokė. Suaugusiems beliko tik pritariamai linksėti galvomis ir papasakoti apie savo pramogas, poilsį ir darbus. Laivui, kuris nežino, kur plaukti, joks vėjas nėra palankus. Vaikui, kuris nori  atvirauti, tartis su suaugusiais, išsiskleidžia sparnai geriems/ geresniems veiksmams. Nepalikime vaiko abejonių kryžkelėje, o ženkime greta.

 

2019-09-25

Neįtikėtino grožio dvasinė dovana molėtiškiams

Rugsėjo 24 dieną 7 vaikai su darbuotojomis Dalia ir Ona tiesiog pateko į stebuklų šalį. Neįtikėtina, kad 11-16 metų vaikai sugeba dainuoti visų įmanomų žanrų muziką. Armėnijos vaikų  choras „LITTLE SINGERS OF ARMENIA“ nuo 2002 metų įvardinamas kaip vienas iš geriausių pasaulyje vaikų kolektyvų, kuriam vadovauja Tigran Hekeyan. Ne vienas klausytojas nubraukė ašarą, kai išgirdo lietuvių liaudies dainą „Šarkele varnele“. Tai buvo padėka Lietuvos žiūrovams už pagarbą armėnų tautai, mokėjimą klausytis muzikos ir skambiais plojimais tai įvertinti. Daug renginių vyksta Molėtuose, eikite, dalyvaukite, klausykitės, nes kito tokio karto gali ir nebūti.

  

 

2019-09-23

Žygis pėsčiomis aplik Molėtų miesto ežerus

Rugsėjo 20 dieną dvylika vaikų iš savarankiško gyvenimo namų kartu su 3-ios šeimynos auklėtoja dalyvavo Europos judėjimo savaitės „Žingsniuokime kartu“ baigiamajame renginyje, kurį organizavo Molėtų sporto centras. Skulptūrų parke mus pasitiko laisvalaikio organizavimo specialistas Martynas. Ėjimas pėsčiomis visiems kartu buvo vienas malonumas. Eidami grožėjomės nuostabia Molėtų krašto gamta, ežerų mėliu, dalijomės įspūdžiais. Numatytus kilometrus įveikė visi. Vėliau su kitais žygio dalyviais žaidėme, šokome, kartu linksminomės. Kiekvienas žygeivis gavo po atšvaitą ir skarutę. Linksmi ir saugūs grįžome į namučius. (žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-09-16

Susitikimas su pareigūnėmis

Praeitą antradienį, socialinės darbuotojos Danutės kvietimu , ketvirtoje šeimynoje svečiavosi policijos pareigūnės Lina Šeikienė ir Neringa Purlienė. Susitikime dalyvavo dauguma šeimynų vaikų. Pareigūnė Lina supažindino vaikus su Lietuvos respublikos administracinių nusižengimų kodeksu. Pristatė naujus įsigaliojusius įstatymo pakeitimus dėl nuobaudų ir baudų skyrimo nepilnamečiams(už alkoholio vartojimą, rūkymą, vagystes, turto niokojimą ir kt.) galimos piniginės baudos, įtraukiant asmenis, t.y. vaikus į duomenų apskaitą. Pareigūnė Neringa diskutavo su vaikais apie patirtas patyčias mokyklose, bendraamžių tarpe. Pasisakė patys vaikai. Jų pasisakymuose figūravo ir patirtas smurtas. Neringa akcentavo, kad niekada nereikia tylėti, priminė, kur reikia kreiptis, patyrus patyčias ir smurtą. Vaikai turėjo daug klausimų, į kuriuos mielai atsakė pareigūnės.

Susitikimo metu buvo kalbama ir apie rūkymą, elektronines cigaretes, alkoholio vartojimą, psichotropines medžiagas, jų daromą žalą jaunam organizmui. Diskutuota ir apie atsakomybę už padaromus nusikaltimus. Susitikimo pabaigoje  prisimintos ir saugaus eismo taisyklės. Laikas su Lina ir Neringa prabėgo įdomiai ir greitai.

 

2019-07-29

Neverk dėl to, kad baigėsi, šypsokis dėl to, kad įvyko

Kur vasara, saulė, vanduo, ten ir linksmi vaikai. Smagiai ir greitai prabėgo septynios dienos, vykdant jungtinę Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų globos centro skyriaus ir savarankiško gyvenimo namų vaikų vasaros socializacijos programą „Atrask pats save ir pažink kitus“. Penkiolika vaikų turėjo galimybę nuvykti  į  „Paukščių kaimą“, „Triušiukų slėnį“, pasigrožėti  Zarasų kraštu, apsilankyti  Vilniuje, kur visi drauge žiūrėjo filmą „Gyvenimas 2“.  Nepamiršome ir savo rajono. Balninkuose savo namuose svetingai  mus priėmė tautodailininkė, rankomis gamintų lėlių kolekcijos savininkė Irena  Pusvaškienė. Vaikai domėjosi ne tik lėlių gamyba, bet ir retomis gėlėmis, kurios puošia didžiulius sodybos plotus. Taip pat vaikai dalyvavo tradicinėje pilietinėje akcijoje, tvarkant Siesarties pakrantę ir pušynėlį.  Šiais metais stebėtinai daug šiukšlių radome pušynėlyje. Tvarkingoje aplinkoje miela ilsėtis: pasistatėme palapinę, rinkome laužui sausuolius, arbatai – žemuoges ir jų lapelius, maudėmės, žaidėme, ruošėme pietus. Paskutinę dieną vykome į Malūnėlio kaimą pas žolininkę Reginą Rabcevičienę. Visada smagu pabūti gamtoje. Žolininkė aiškino apie vaistažolių rinkimą, džiovinimą, vaišino vaikus kvapnia žolelių arbata su medučiu. Vėliau vaikai vaikščiojo po mišką, grožėjosi skulptūromis. Sugrįžusius vaikus laukė prizai ir siurprizai: kiekvienam po asmeninę dovanėlę.  Neliko nepastebėti ir kukliausi, ir greičiausi, ir darbščiausi, ir dosniausi, ir mandagiausi...(Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-07-22

Įspūdžiai iš Palangos

Liepos mėnesio pradžioje Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų 15 vaikų, lydimi socialinių darbuotojų Aurelijos Gečienės, Nijolės Rakitskienės ir Danutės Bučinskienės, turėjo puikią galimybę vėl pabuvoti Palangoje, 5 dienas ilsėtis prie Baltijos jūros. Tą savaitę oras nelepino, pūtė stiprokas Šiaurės Vakarų vėjas, todėl jūra mus pasitiko pikta, banguota. Tačiau šilčiau apsirengus net ir šaltą, vėjuotą dieną neišdildomus įspūdžius ir puikią nuotaiką dovanojo pasivaikščiojimas pajūriu. Vieni, nepabūgę šalto vandens, išsimaudė, kiti braidė, visi džiaugėsi būdami prie jūros, nes banguota, audringa jūra ne mažiau žavi už ramią, priimančią ir gaivinančią karštą bei saulėtą dieną.

Ir liūdėti mums nebuvo kada, nes daug keliavome. Pirmą dieną aplankėme Klaipėdą, pabuvojome ant Molo, pamatėme Olando kepurę, nuo kurios atsivėrė jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais, nusifotografavome prie Meridiano - medinio burinio laivo, kurio viduje vyksta įvairios edukacinės pamokos vaikams, Vaiduoklio.

Antrą dieną keliavome Darbėnų link. Ten žavėjomės Japonišku sodu, kuriame mūsų akį labiausiai patraukė akmeniniai žibintai. Kai kurie jų aukštesni už žmogų, Sakurų alėja, „Žynio veidrodžio“ tvenkinys, kuriame gražiai atsispindėjo aplink jį susodinti augalai, Bonsų sodas - mažos didelių medžių kopijos atrodė kaip žaislinė, daugybė mažesnių ir didesnių akmenų, iš jų suformuotų upelių vagų ir jomis tekančių upelių bei kriokliukų. Šalia Japoniško sodo įsikūręs Baltų mitologinis parkas. Čia mums labai patiko. Įdomu buvo vaikščioti daugybe jo takelių ir ieškoti vis naujų skulptūrų, vaizduojančių senovės lietuvių (baltų) dievybes. Sužinojome daug įdomių dalykų apie mūsų tautos senąjį tikėjimą.

Trečią dieną važiavome į Šventąją. Grožėjomės Šventosios upe, vaikščiojom beždžionių tiltu, pabuvojome prie skulptūrinės kompozicijos ,,Žvejo dukros“.

Ketvirtą dieną paskyrėme Palangai. Patogiai įsitaisę važinėjome traukinuku po Palangą ir mėgavomės mus supančiais vaizdais. Pabuvojome garsiausiame kurorto Gintaro muziejuje, įkurtame grafų Tiškevičių rūmuose, sužinojome daug naujų, įdomių ir linksmų faktų apie didžiausią Lietuvos kurortą Palangą. Maitino mus kavinėje ,,Cepeliniškės“. Valgėm      skaniai ir įvairiai.

Nepamiršome ir Palangos tilto nuo kurio stebėjome saulėlydžius. Vaikai buvo sužavėti, kaip saulei leidžiantis keičiasi šviesos ir spalvų spektras. Kartu su vaikais žiūrėjome į dangų ir pasakojome vieni kitiems, ką įžvelgiame. Čia ir atsiverdavo vaikų svajonės, skleidėsi meniniai – kūrybiniai gebėjimai. Didelį įspūdį paliko grojantys ir šokantys fontanai. Ypatingai jie nuostabūs vakare. Žavėjo ir margaspalvė Basanavičiaus gatvė. Čia triukus demonstravo magai, šokėjai, didžiulė ,,pripūsta“ balta meška, nusifotografuoti kvietė ,,žmogus voras“, ranką visiems spaudė ,,Transformeris“, mergaitės fotografavosi su Radžiu, atvykusiu koncertuoti Palangon, patekome į filmuojamą klipą Lotus nemiegok. O kiek atrakcionų - akys  raibo. Apsilankėme ir Palangos turguje, kur vaikai pirkosi prisiminimui suvenyrus iš gintaro.

Palanga - nors ir be kaitrių saulės spindulių mums paliko labai didelį įspūdį. Esame dėkingi   MVSGN direktoriui M. Baltuškai, pavaduotojai Ž.Vaidachovičienei, rėmėjams, kurie mums suteikė tokią galimybę. Nuoširdus AČIŪ visiems.

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-06-03

Tradicinis kartingo turnyras

Birželio 1 dieną Vilniuje Plytinės kartodrome vyko tradicinis Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Egidijaus Bičkausko kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga vaikų globos namų ir socializacijos centrų ugdytinių kartingo turnyras. Mūsų namams atstovavo Mantvydas Grigelevičius, kuris savo amžiaus grupėje užėmė ketvirtąją vietą. Varžybų dalyvis ir palaikymo komanda smagiai leido laiką – dalyvavo rungtyse, klausėsi koncertinės programos, vaišinosi saldumynais, ledais ir kareiviška koše.

  

 

2019-06-03

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – renginys skirtas globojamiems vaikams!

2019 m. birželio 2 dieną Globos centro iniciatyva Molėtų rajono šeimose globojami vaikai  buvo pakviesti į renginį, kurį organizavo Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namai bei įmonės SGI Lithuania komanda, vadovaujama Danguolės Kikutytės. Visus sumanymus įgyvendinti padėjo  gausus būrys rėmėjų. Molėtų daugiafunkcinėje aikštėje savo pasirodymais vaikus džiugino motoakrobatai: Utena Stuntriders ir vvirgiz -  Stunt Rider,  Molėtų automobilių sporto klubas „OneWay Drift Team“. Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų kieme laukė pramogos (pripučiami batutai, cukraus vata, spragėsiai ir kt.), žaidynės, apdovanojimai ir geras laikas kartu. UAB „Eugesta“ pasirūpino, kad vaikams netrūktų skanėstų. Sveikinimo žodį tarė Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų direktorius M. Baltuška, seimo narys P. Čimbaras. Už nuolatinį globojamų vaikų rėmimą Molėtų rajono savivaldybės Mero padėka įteikta SGI Lithuania kolektyvui. Nuotraukos Algimanto Pečiukaičio. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-06-03

Mokslo metai baigiasi!

Palydėdami mokslo metus ir laukdami vasaros susirinkome bendrai popietei. Dainavome mėgstamas dainas, deklamavome eiles ir rodėme viską, ką išmokome per prabėgusius mokslo metus. Po šokių ir dainų vaišinomės šalta arbata ir ledų desertu.

 

2019-06-03

Susitikimas su bendruomenės pareigūne

Belaukiant vasaros atostogų svečiuose lankėsi Molėtų policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Lina Šeikienė. Vyko diskusija, kurios metu aptarėme saugų elgesį prie vandens, miškuose, kūrenant laužus. Kalbėjomės apie atsakingą elgesį važinėjant dviračiais, riedlentėmis, paspirtukais ar riedučiais. Akcentavome šalmų svarbą bei reikalingumą - juk kitos galvos nenusipirksi! Prisiminėme atnaujintas eismo taisykles pėstiesiems, kurios draudžia naudoti mobiliuosius telefonus ir ausines einant per perėją.

Visi diskusijos dalyviai buvo apdovanoti atšvaitais, balionais su policijos logotipu, kantriausia dalyvė gavo žibintuvėlį. Vaikai įsitikino, kad policijos tikslas – ginti, saugoti, padėti!

 

2019-05-24

Jaunimo užimtumo skyriuje

Mūsų vaikai lankėsi Utenos teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriuje, bendravo ir kartu su vyr.specialiste Edita klaidžiojo profesijų labirintuose. Išsiaiškino savo individualius profesinius profilius, kokie jie pagal intraversiją ir ekstraversiją, panagrinėjo savo kūrybiškumą, organizuotumą, atkaklumą. Vaikai taip pat sužinojo iki kokio amžiaus gali kreiptis į Jaunimo užimtumo skyrių dėl informacijos, konsultacijų, tarpininkavimo bei individualaus užimtumo plano sudarymo. Vaikai noriai ir aktyviai dalyvavo veiklose, todėl sutarta susitikti dar kartą vasaros atostogų metu.

 

2019-05-24

Respublikinis meninis – sportinis festivalis „Nuoširdumo keliu – 15“

Kiekvienais metais esame kviečiami ir vykstame į tikro nuoširdumo nestokojantį festivalį Obelių vaikų globos namuose. Šiais metais vyko tik 10 vaikų, nes mūsų vis mažėja. Kartu pakeliauti pasiėmėme ir mūsų naujokę gražuolę Mariją. Su ja vargo nebuvo. Mergaitė komunikabili, mėgstanti draugiją, žaidimus. „Kietų“ sportininkų jau nebeliko, auginame jaunėlius, todėl tinklinio varžybose laimėjo draugystė. Smagiai pasibuvę, pabendravę, prisiminę ankstesnius festivalius grįžome su padėka už dalyvavimą į namučius.

 

2019-04-24

Pažintinė – pramoginė išvyka į Ignalinos rajoną

Balandžio 23 dieną aplankėme Ignalinos rajone esantį Aukštaitijos nacionalinį parką. Nešdamiesi po akmenėlį su norais (toks yra paprotys) įkopėme į ten esantį Ladakalnį. Akmenukus sudėjome prie aukuro. Ladakalnis – Aukštaitijos ,, Venecija.‘‘ Nuo kalno atsivėrė nuostabi panorama. Nuo jo matėsi net 6 legendomis ir padavimais apipinti ežerai. Pasigrožėję vaizdais, važiavome prie Ginučių piliakalnio. Tai vienas didingiausių ir įspūdingiausių piliakalnių Lietuvoje. Vaikai skaičiuodami laiptelius  įkopė į piliakalnio viršūnę. Manoma, kad kažkada ten buvo įsikūrusi tvirtovė, kurioje lankėsi pats karalius Mindaugas. Vėliau vykome į Ginučių kaimą, kur apžiūrėjome vandens malūną su vandens kriokliu.

Važiuojant į Ginučius aplankėme Šiliniškių apžvalgos bokštą, kuris dažnai vadinamas ,,Bitės‘‘ bokštu. Tai pirmoji apžvalgos aikštelė įrengta ant mobiliųjų telekomunikacijų anteninio bokšto.

Negalėjome neaplankyti ir Palūšės, pasigrožėti jos vaizdais.

Ši išvyka ne tik leido mūsų vaikams papramogauti, bet ir praturtino jų žinias apie Aukštaitijos nacionalinį parką, gamtą.

 

2019-04-12

Visiems svarbios įstaigos

Saulėtą pavasario dieną mūsų vaikai lankėsi Molėtų rajono savivaldybės Administracijos teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje, Utenos VPK migracijos skyriaus Molėtų grupėje. Apsilankymo tikslas buvo sužinoti apie gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugas Molėtų miesto ir seniūnijų gyventojams, civilines santuokas, gimimo ir mirties registravimą, asmens tapatybės kortelės bei paso išdavimo tvarką. Taip pat buvo įdomu pamatyti bažnytines metrikų knygas, kurių seniausia datuojama nuo 1933 metų bei senuosius paso prašymus ir saugomas Lietuvos piliečių priesaikas valstybei.

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

 

2019-03-25

PADĖKA

 

Nuoširdžiai dėkojame Agnei ir Almantui Beniauskams už rūpestį šeimomis, gyvenančiomis Molėtų krizių centre. Šiuo metu centre gyvena kelios mamytės, auginančios 2 ir 7 mėnesių bei 4 metukų vaikučius. Joms labai pravertė dovanotas vežimėlis, vonelė, drabužėliai, sauskelnės bei kiti daikčiukai, taip reikalingi augantiems mažyliams.

 

2019-03-22

Laimės diena

Minėdami laimės dieną, susirinkome jaukaus pokalbio. Kas su puodeliu kvapnios arbatos, o kas su sveikuolišku kokteiliu. Dalinomės mintimis – Kada gi mes esame laimingi? O laimingi mes būname tuomet, kai esame sveiki, turime ką valgyti, apsirengti, esame saugioje ir jaukioje aplinkoje. Kai mus išklauso, paguodžia, apgina, priima tokius, kokie esame. Taigi, kad būtume laimingi reikia tiek nedaug!

 

2019-02-18

Lietuvos Valstybės atkūrimo 101-asis gimtadienis

Šventė šventei nelygu. Lietuvos Valstybės atkūrimo diena tampriai siejasi su Lietuvos nepriklausomybės aktu. Tai džiugi šventė kiekvienam. Savaitgalį likę vaikų globos namuose vaikai ir darbuotojai sukūrė sau, anot pačių mažiausiųjų, Lietuvos gimtadienio šventę. Drauge ant sniego piešėme didžiulę širdį ir spalvinome mūsų  trispalvės vėliavos spalvomis. Mažieji su auklėtojomis pastatė sniego pilį su trispalve viršūnėje. Vėliau vaišinomės saldumynais, pyragu. Kartu mes – jėga! (žr. nuotraukų galeriją).

 

2019-02-18

Jauki šv. Valentino diena

Vasario 14 dieną minėjome Šv. Valentino dieną. Iš žolelių pasigaminę stebuklingą gėrimą savo mintimis jį užkalbėję, vaikai ragavo ir tikėjo, kad išsipildys jų svajingi - nuoširdūs linkėjimai sau. Tą vakarą netrūko komplimentų, šypsenų, gerumo, juoko, dainų ir šokių iki sutemų.                                           

3-ios  šeimynos vaikai ne tik šventė šv. Valentino dieną, bet ir sveikino Valentą su vardo diena. Vaikai siuntė laiškelius į „ Meilės paštą“, piešė, kepė pyragus. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-01-14

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas                                        

Sausio 12 dienos pavakarę 3, 4 šeimynų vaikai ir darbuotojos prisiminė ir pagerbė sausio 13-ios laisvės gynėjus. Degant žvakelėms sugiedojome Lietuvos himną, prisiminėm pavardes tų, kuriems laisvė buvo svarbiau už gyvybę. Jų atminimą pagerbėme tylos minute. Vėliau klausėmės patriotinių dainų. Ne vienas nubraukė ir ašarą...

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-12-31

Padėkos Globėjams renginyje dėkota už jų gerumą, beribę meilę ir dideles širdis

Artėjant gražiausioms, metus vainikuojančioms šventėms, visuomet aplanko nenumaldomas troškimas padėkoti, pasidžiaugti, įvertinti ir įsivertinti, pabūti kartu. Tad šiais metais pirmą kartą Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų globos centro skyriaus sumanyta pasakyti „ačiū“ globėjams, kurie, augindami savo vaikus, po tėvišku sparnu priglaudė giminaičių, artimųjų vaikučius ar tuos, kurių tikrieji tėvai nenori ar negeba jais rūpintis.

Jaukiame, šiltame, advento rimtimi apgaubtame globėjų padėkos vakare „Globa – geriausia vaikui dovana” gausiai dalyvavo globėjai ir jų vaikučiai, svečiai.

Renginio moderatorė, direktoriaus pavaduotoja Žydrūnė Vaidachovičienė sakė nesitikėjusi, kad ateis bene visi kviesti globėjai, džiaugėsi veikiančiu Globos centru ir kartu su direktoriumi Mariumi Baltuška pirmąją padėką ir rožės žiedą įteikė Aušrai Vaitkūnienei, pirmąjai budinčiai globėjai Molėtų rajone.

M. Baltuška trumpai prisiminė dabartinės veiklos priešistorę, džiaugėsi savo puikiu ir darbščiu kolektyvu, kur pagalbą ir gerą žodį visuomet suranda ir išgirsta globėjai, įtėviai, vaikai.

Netrukus pirmųjų nominacijų globėjams pakviesti įteikti Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Jauneika, vicemeras Mindaugas Kildišius, kurie apdovanojo M. Tumėnaitę Valančiūnę, G. Šironienę ir A. Žiukienę.

LR Seimo nario P. Čimbaro padėka ir atminimo dovana buvo skirta V. ir A. Gečiams, Socialinės paramos skyriaus vedėja G. Gribauskienė su didžiuliu jauduliu pristatė ir apdovanojo globėją O. Gavėnaitę, kuri globoja savo sesers vaikus.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Molėtų rajone patarėja J. Dilienė sveikino bei džiaugėsi globėjais tapusiais N. ir G. Jucevičiais, kurių šeimoje auga jau du vaikai.

Renginio metu pristatyti ir negalėję jame dalyvauti globėjai. Daugybę kartų visiems padėkota, pasidžiaugta šių žmonių gerumu, beribe meile ir didele širdimi. Renginyje buvo visko – jaudulio, džiaugsmo ašarų, o svarbiausia – šypsenų, palinkėjimų, dovanų. Vaikai gavo po saldžią dovaną, suaugusieji – po palinkėjimą ir rankų darbo dovanėlę. Netrukus prie bendro vaišių stalo toliau tęsėsi gražus bendravimas didžiuojantis šiais žmonėmis, tikint, kad globėjų padėkos vakaras taps gražia tradicija.

 

2018-12-31

Šilti Kalėdiniai linkėjimai iš UAB "CGI Lithuania"

Vėlyvą ketvirtadienio vakarą į mūsų namus atvažiavo  Danguolė su dviem pagalbininkėmis pasikrovusios pilną mašiną  dovanų. O visos šios dovanos  tai UAB "CGI Lithuania" darbuotojų, skirtos mūsų vaikų svajonių pildymui. Ačiū už nuostabias dovanas.(Žr. nuotraukų galeriją).

 

2018-12-20

„Gerumo akcija“ Kalėdoms

Šv. Kalėdom alsuoja jau kiekvienas žingsnis, jos visai čia pat. Kepame kučiūkus, skubame pakuoti dovanas artimiems ir brangiems žmonėms...

Šių metų rudenį prasidėjusi graži draugystė tarp Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikų ir Danijos Lietuvių bendruomenės "JYLLAND&FYN" šeimų ir Jų vaikų Kalėdų džiaugsmą suteikė patiems  jautriausiems, papuošė smagiausią metų šventę savo gerumu.