į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos

2018-12-06

Kėdainių sporto arenoje „Kalėdinės žaidynės 2018“

Kiekvienais metais organizuojamose žaidynėse dalyvauja ir mūsų Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikai. Nors mūsų nedaug, bet garbingai atstovavome savo namams. Krepšinio varžybose 12 -15 metų amžiaus grupėje buvome ketvirti. Krepšinį globojo BC Kėdainių „Nevėžis“. Visada didžiuojamės pergalėmis, bet nereikia pamiršti bendravimo, naujų pažinčių ir patirčių džiaugsmo.

Šiais metais renginys prasidėjo mankšta ir salsos pamoka su FK Kauno „Vytis“, taip pat smagiomis popierinių lėktuvėlių lenktynėmis. Vėliau kvadrato varžybos, Ironvyto koncertas, Acro estafetės, kurias globojo ‚Acro Yoga in a Tie“. Pilni įspūdžių ir prieššventinio džiaugsmo vėlai grįžome namo. Smagu, kad dalyvių skaičių papildė broliukai, kurie jau grąžinti Mamai. Vadinasi, mūsų namuose gera gyventi, ilsėtis, sportuoti. (Foto galerija).

 

2018-12-03

Susitikimas su UAB „CGI Lithuania“ darbuotojais

Gruodžio 1 d. mūsų vaikai susitiko su draugais iš „CGJ Lietuva“ kolektyvo.  Iš ryto vyko azartinės kvadrato ir krepšinio varžybos, kuriose nugalėjo draugystė. Toliau vaikai pasiskirstę komandomis dalyvavo orientacinėse varžybose. Nugalėtojai apdovanoti medaliais.  Po pietų, vaišinantis  kibinais, keptomis dešrelėmis, zefyriukais vyko malonus bendravimas.

Vaikai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams už atvežtas dovanas.(Foto galerija)

 

2018-11-19

Būkime tolerantiški!

Šių metų tolerancijos simbolis – raktas, kuris tinka atrakinti žmonių mintims, jausmams, įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada atsiskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

 

2018-11-05

Edukacinė pamokėlė Varnų karalystėje

Apie gražiai praleistą rudens atostogų dieną pasakoja Austėja:

Praeitą trečiadienį, rudens atostogų metu, kartu su socialinėmis pedagogėmis Danute ir Nijole pabuvojome Rasos Rakauskienės ,,Edeno vaivorykštė" vadovės Varnų karalystėje. Labai svetingai mus priėmė Rasa su savo padėjėja Aiste.  Vyko edukacinė pamokėlė. Vadovė mums papasakojo varnų atsiradimo jos gyvenime istoriją.  Sužinojome, kad varnos gyvena 200 metų ir ilgiau. Tai mus nustebino.  Vadovė Rasa  daugybę varnų sukūrė ir  išdalino bei padovanojo.

Mums buvo išdalinti trafaretai - eskizai. Pamokėlės vadovė Rasa papasakojo apie darbų eigą ir visi kartu pradėjome kurti savo  varnytes. Pirmiausiai sugalvojome varnoms vardus, lytį, metus, talentą, mėgstamą veiklą. Iš sagučių prisiuvome varnoms akytes, nupynėme virvutes papuošimui, prisiuvome kojytes. Kiekvienai varnai išrinkome rūbelį. Varnos turės daug kišenėlių, kur galėsime susidėti įvairias  smulkmenas. Įdomu, gražu ir naudinga. Tai buvo mūsų pirmoji pamokėlė. Labai lauksim sekančios, kada vėl galėsime susitikti su Rasa ir užbaigti savo darbelius. Juos parsinešime į  namelius, kur panaudosime savo reikmėm. Dėkojame Rasai ir Aistei už įdomiai praleistą laiką. (žr. nuotraukų galeriją).

 

 

2018-11-02

Kelionė į Lietuvos Respublikos Seimą

Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikai vasaros pradžioje dalyvavo kartingo varžybose ir gavo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko prof. Viktoro Pranckiečio kvietimą aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus.

Seime vaikai lankėsi Kovo 11-osios akto, Seimo posėdžių, A. M. Brazausko salėse, Europos informacijos biure, kur išklausė pamoką apie Europos Sąjungos veiklą. Savo kabinete vaikus sutiko Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis. Vyko nuoširdus pokalbis, buvome vaišinami saldumynais, prof. V. Pranckietis leido vaikams „pasimatuoti“ Seimo Pirmininko kėdę. Jo inicijuotoje knygoje „Pažadas Lietuvai“ vaikai paliko savo moralinį įsipareigojimą Tėvynei.   

Lankantis LDK valdovų rūmuose vaikai dalyvavo ekskursijoje bei edukacinėje programoje. Naudodami pagal senovinius piešinius atkurtus antspaudus, kūrė dovanų maišelius.

Į Molėtus grįžome pilni įspūdžių ir džiaugdamiesi nauja pažintimi.

 

2018-10-23

Pasaulinės Psichikos Sveikatos Dienos paminėjimas

Minėdami Pasaulinę Psichikos Sveikatos Dieną visa MVSGN bendruomenė aktyviai prisidėjo prie savęs pažinimo medžio kūrimo. Palikdami savo simbolį visi žadėjo rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine gerove. 

Psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Siekiant geresnės žmonių psichikos sveikatos svarbiausia yra stiprinti psichinį atsparumą.

Rekomenduojama iš anksto ir pernelyg nepergyventi dėl galimų sunkumų, mokytis priimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo, ką turi (draugus, artimuosiuos, maisto ir pan.), susirasti mėgstamą veiklą, nuolat save tobulinti, domėtis aplinka.

 

2018-09-20

Draugystė su CGI Lithuania tęsiasi

Ši draugystė prasidėjo UAB CGI Lithuania kvietimu apsilankyti bendrovės biure ir paminėti Vaikų gynimo dieną. Vaikams paruoštos turiningos ir įdomios šventės metu CGI Lithuania kolektyvas buvo pakviestas aplankyti vaikus Molėtuose. Svečių sulaukėme rugsėjo antrąją savaitę. Savanorės  Danguolė, Agata ir Ingrida, atvežė puikų nuotraukų albumą iš birželio 1-osios dienos susitikimo su linkėjimais vaikams.  Svečiai pamatė, kaip gyvena vaikai, apsilankė šeimynose. Visi kartu vaišinosi vaikų keptu pyragu, savanorių atvežtais saldumynais, gėrė arbatą ir smagiai bendravo. Vaikai dalinosi vasaros įspūdžiais ir kvietė tęsti draugystę. Savanorių komanda išvyko su pažadu ir vėl sugrįžti. (Žr. nuotraukų galeriją).

 

2018-09-18

"ŽvejOK 2018" vaikams padovanojo nepakartojamų emocijų!

Kvietimas dalyvauti nepaprastai gražiame renginyje „Žvejok 2018" rugsėjo 15 d. atnešė daug džiaugsmo Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikams. Su šypsenomis veiduose ir žvejo užsidegimu, vaikai iš vandens traukė tikrą žuvį, mokėsi žvejybos gudrybių. Po įspūdžių kupinos žvejybos vaikų laukė apsilankymas Medžioklės ir žūklės trofėjų parodoje Lietuvos šimtmečiui Alantos dvaro rūmuose ir vaišės.

Už kvietimą dalyvauti šventėje dėkojame akcijos organizatoriui Linui Jonauskui, o už šventę Molėtuose vaikai taria „Ačiū“ Sigitui Lukštai. Šventės akimirkos - Žanetos Lukštienės nuotraukose.

 

2018-08-24

Pažintis su kultūra ir istorija Bulgarijoje

Rugpjūčio 16-21 dienomis vyresnieji savarankiško gyvenimo vaikai dalyvavo pažintinėje – poilsinėje išvykoje į Bulgariją. Išvykos metu vaikai ne tik mokėsi savarankiško gyvenimo įgūdžių keliaujant lėktuvu, bet ir susipažino su Bulgarijos istorija, tradicijomis, lankėsi į UNESCO paveldą įtrauktame  Nessabero mieste. (žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-08-17

BE SAULĖS – NE VASARA, BE BENDRAVIMO – NE GYVENIMAS

Vaikų vasaros socializacijos programą rugpjūčio 1-ją pradėjome nuo aštuonių dienų veiklos pristatymo. Taip pat 15 dalyvių buvo supažindinti su bendromis saugaus elgesio taisyklėmis viešose vietose, kelionėje, prie ugnies, vandens telkinių.

Jau pirmąją dieną, išsiilgę naujų įspūdžių, važiavome į mums gerai žinomą Anykščių rajoną. Ten aplankėme unikalų „Apverstą namą“, kuriame patyrėme neišdildomų įspūdžių. Vėliau klaidžiojome paslaptingais žaliaisiais labirintais, aplankėme mini zoo. Pavėsinėje, kuri buvo rezervuota iš anksto, kartu papietavome ir dar likome papramogauti. Mergaitės pas animatorę „puošė“ rankas piešinukais, berniukai su mini ekskavatoriuku – kasė smėlį.

Kitą dieną kartu pabuvojome Ozo PC „Multikino“ teatre, kur drauge žiūrėjome pamokantį animacinį filmą „Monstrų viešbutis 3“.

Trečiąją dieną vykome į Utenos rajone esantį „Triušiukų slėnį“, kuriame matėme ir glostėme ne vien triušiukus. Vaikams patiko ilsėtis gamtos prieglobstyje. Jie triušiukams nuvežė dovanų skanių morkų puokštę. Dalyviai ne tik stebėjo gyvūnų elgesį, bet galėjo šokinėti ant batuto, suptis, fotografuotis, kartu pietauti.

Ketvirtąją dieną reikėjo galvoti ne vien apie pramogas. Pilietinės akcijos savanoriai ėjo tvarkyti pušynėlį, Siesarties pakrantę, tuo pačiu rinko sausuolius laužui, mergaitės rinko žemuogių lapelius arbatai. Visi maudėmės, kepėme šašlykus, statėme palapinę, žaidėme. Visada malonu ilsėtis tvarkingoje aplinkoje. Aistutė išeidama net iš konkorėžių paliko užrašą kitiems: „Ačiū, kad nešiukšlinate!“

Penktąją dieną vykome į „Vikingų kaimą“ Širvintų rajone. Ten buvo kas veikti: išbandyti save, nugalėti alinantį karštį, sutikti vikingą, mėginti įsivaizduoti tuos laikus. Tai leido 5 pojūčių patyriminė edukacija, kai norisi liesti, uostyti, justi...

Molėtų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vaikų skyriuje ne tik žaidėme įvairius žaidimus, klausėmės muzikos, bet ir dalyvavome konkurse „Išradingi lietuviški keiksmažodžiai ir dar išradingesnis jų iliustravimas“.

Dar laukė „Bemiegė naktis“ su programos aptarimu, apdovanojimais, staigmenomis, žaidimais, šokiais. Tai bent pašėlome ligi ryto: kultūringai, draugiškai, įdomiai.

Kiekvieną kartą, grįždami iš išvykų, atsargiai maudėmės įvairiuose vandens telkiniuose: Alaušų, Stirnių ežeruose, Siesarties, Širvintos upėse, tačiau dėl ypatingos dalyvių drausmės nelaimingų atsitikimų ir traumų nebuvo.

Dėkojame padėjusiems mums veiklose: R. Girskienei, M.Žalai, D. Maldžiuvienei, vairuotojui P. Kazlauskui.

Projekto vadovė: Ona Purlienė

Visos nuotraukos iš Vaikų vasaros socializacijos programos veiklos čia.

 

2018-08-16

Savarankiško gyvenimo namų vaikų vasara  - nuotraukos

 

2018-07-17                          

Įspūdžiai iš keturių dienų poilsinės stovyklos Palangoje 2018 metų vasarą

Saulėtą 2018 m. liepos  mėn. 9 dienos rytą penkiolika Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų auklėtinių išvyko į keturių dienų poilsinę stovyklą Palangoje. Gera nuotaika lydėjo mus visą kelionių bei poilsiavimo laiką.

Vaikai rinko akmenėlius, kriaukles, statė pakrantėje smėlio pilis, lipdė iš šlapio smėlio įvairias figūras, žaidė, šokinėjo per bangas, maudėsi jūroje, džiaugėsi teikiamais saulės malonumais. Visas tris dienas buvo puikus šiltas oras, giedras dangus, todėl kasdien eidavome prie jūros vakarais saulės palydėti bei pasigrožėti saulėlydžio reginiu ant Palangos tilto.

Palangoje aplankėme Gintaro muziejų, grafų Tiškevičių rūmus, grožėjomės parku, gėlynais. rožynais, fontanais, o ypač žavėjomės ,,šokančiu“ fontanu vakarais, klausėmės skambančios muzikos, stebėjome šviesų žaismą fontano vandens srovėse, šokome, pramogavome. Labiausiai patiko pasivažinėjimas keturračiais, triračiais velomobiliais. Šią pramogą išbandė visi Palangoje poilsiavę mūsų vaikų globos įstaigos vaikai. Dalis vaikų šokinėjo ant batuto, pramogavo didelių vandens kamuolių erdvėse.

Vaikai gyveno  Kauno technologijos universiteto poilsio namuose „Politechnika”.  Ten mūsų vaikai susipažino su Kauno savivaldybės vaikų namų auklėtiniais, bendravo, žaidė kartu su kamuoliu bei „Smiginį” kieme, suposi sūpynėse žaidimų aikštelėje, klausėsi  muzikos.

 Atsisveikinę su Palangos pajūriu bei nuoširdžiais poilsio namų darbuotojais 2018-07-12 išvykome namo. Šią dieną buvo numatyta ekskursija į Klaipėdos jūrų muziejų. Klaipėdos uoste stebėjome laivus, garlaiviu persikėlėme į Smiltinę, aplankėme Jūrų muziejų, susipažinome su jo įkūrimo istorija, eksponatais, grožėjomės jūrų gyventojų įvairove. Atsisveikinome su Baltijos jūra  Klaipėdos uoste ir pilni įspūdžių autobusu grįžome namo. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-06-08

Tradicinis kartingo turnyras

Birželio 2 dieną Vilniuje Plytinės kartodrome vyko tradicinis Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Egidijaus Bičkausko kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga vaikų globos namų ir socializacijos centrų ugdytinių kartingo turnyras. Mūsų namams atstovavo 1-os šeimynos ugdytinis Renatas Žalalis, kuris savo amžiaus grupėje užėmė ketvirtąją vietą. Varžybų dalyvį lydėjo stipri palaikymo komanda, kuri sudalyvavusi papildomoje atrankoje iškovojo garbingą trečią vietą. Mūsų kartingo dalyviai gavo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko prof. Viktoro Pranckiečio diplomą bei kvietimą aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmus. (Žr. nuotraukų galeriją).

 

2018-06-05

Vaikų gynimo dienos šventė

Vaikų gynimo dienos proga UAB “CGI Lithuania” pakvietė pas save į svečius.

Pirmiausiai vyko ekskursija po įmonės patalpas, kurią pradėjome nuo 9 aukšto, apžiūrėjome Vilniaus panoramą iš aukštai. Toliau apžiūrėjome daug įvairių kabinetų, poilsio kambarių, mus supažindino su čia dirbančiais įvairiais specialistais, jų profesijomis, pristatė įmonės veiklas.

Kol vaišinomės ką tik iškeptais vafliais su šokoladu, atvyko robotikos  mokytojas, bei makiažo specialistė. Vaikai galėjo patys pasirinkti veiklas. Klaudija ir Aistė panoro būti gražios ir dalyvavo makiažo pamokėlėse, o visi likusieji, susiskirstę į komandas, turėjo sukonstruoti robotus ir juos suprogramuoti.  Pabaigoje laukė  įspūdingos robotų kovos ir daug daug skanių picų. Pažaidę ir pasistiprinę, kartu su įmonės darbuotojais ir jų vaikais vykome į Akropolio kino teatrą, kur žiūrėjome filmą „Plojus“.

Ačiū UAB “CGI Lithuania” administracijai ir darbuotojams už nuostabiai praleistą laiką. O ypač Danguolei Kykutytei, kuri nuolat mumis rūpinosi. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-06-04

Pasitinkame vasarą

Artėjant mokslo metų pabaigai, mūsų namelius vėl aplankė Liudmila su savo komanda, tai Katažina – plaukų kirpėja ir Oksana – manikiūrininkė. Atvežė vaikams daug įvairių lauktuvių – tai rūbai, asmens higienos priemonės, saldainiai. Visada laukiamos viešnios vaikams suteikė labai daug teigiamų emocijų. Panelės džiaugėsi gražiais manikiūrais, vaikinai šukuosenomis, o visi kartu – ilgalaikėmis tatuiruotėmis. Ačiū mūsų nuolatinei rėmėjai Liudmilai. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-06-01
Paminėta Pasaulinė diena be tabako. Visiems linkėjome pūsti burbulus, o ne dūmus!
 

 

2018-04-23

Saugumo mokymai

 

 

           Tęsdami „Veiksmo savaitės“ veiklas MVSGN vaikai lankėsi „Paramos vaikams centre“ ir išklausė saugumo mokymų ciklą bei gavo tai patvirtinančius diplomus.

 

2018-04-16

Šv. Velykų ir Atvelykio akimirkos

 Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Nuotraukų galerijoje pamatykite, kaip ši šventė pradžiugino vaikus.

 

2018-03-26

Moki žodį - žinai kelią

Vilnijant per Lietuvą renginiams, skirtiems Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, MVSGN vyko protmūšio „Moki žodį – žinai kelią“ kovos. Šeimynose sudarytos komandos sprendė sudėtingiausius galvosūkius, netgi teko pabūti melo detektoriais, įvardinant teisingus ir melagingus faktus apie Lietuvą. Šmaikščiausios komandos titulą laimėjo 3-ios šeimynos komanda „Aferistai“. Darbščiausia komanda tapo 4-os šeimynos komanda – „Draugai“. Kruopščiausios komandos titulas atiteko „Draugių ir Augusto“ komandai – 2 šeimynai. Greičiausia komanda tapo – „Pirmūnai“ – 1-os šeimynos komanda.

Na, o atliekant užduotis daugiausiai balų surinko 2-os ir 4-os šeimynų komandos, simboliškai pasivadinusios „Draugų“ komandomis. Sveikiname nugalėtojus! Pabuvę kartu ne tik pasitikrinom žinias apie Lietuvą, bet ir šauniai praleidome laiką bendraudami bei juokaudami.

  

 

 

 

 

Sveikiname Lietuvą!

 

  

 

  

 

Šv. Valentino diena

Paskelbta 2018-02-19

  

 

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Paskelbta 2018-01-15

Jau ketvirtadienį mūsų namuose vaikai sukruto deramai atsiliepti į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti raginimą paminėti Laisvės gynėjų dieną. Tik iš mūsų, suaugusiųjų, pasakojimų vaikai gali įsivaizduoti lietuvių tautos pilietinę pergalę prieš agresorius. Skaitėme ir žiūrėjome piešinius knygutėje „Vaikai piešė laisvę“.  Tie vaikai, kurie piešė ir rašė apie laisvę jau suaugę žmonės, tačiau, žiūrint vaiko akimis, išliko tas dvasinis susitelkimas. Juk beginkliai žmonės savo valią ir troškimą laisvai gyventi išreiškė daina, rankų padavimu vienas kitam... „O Lietuva,/ Tu pamatei, kaip trokšta mūsų širdys/ Tavęs laisvos... Tiktai laisvos!“

Psichologė Rita su vaikais penktadieniui ruošė televizijos bokšto didžiulį maketą, o kiti - piešė mažyčius tankus. Ką reiškia žmonių galybė ir noras būti laisviems ?!.  Laisvės gynėjams pagerbti ryte deginome žvakutes kaip amžiną laisvės aukurą. (žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Karaliai be karūnų

Paskelbta 2018-01-08

Penktadienį temstant vaikai rinkosi į biblioteką pabūti kartu ir nupuošti gražuolę žaliaskarę. Nutarėme, kad žaisliuką nuo eglutės turės teisę nukabinti tas, kas žaidimų metu bus išradingiausias, greičiausias, kūrybiškiausias, o šokių metu – originaliausias. Psichologė Rita su 3-ios šeimynos auklėtoja Edita vaikams paruošė pieno kokteilių, pavaduotoja socialiniam darbui „atsiuntė“ saldainių. Kai kurie vaikai bežaisdami ir bešokdami netgi laimėjo vertingus prizus. Smagu tai, kad visiems dalyviams nuo eglutės teko nukabinti nors po vieną žaisliuką, kiti – penkis ir daugiau. Renatui teko garbė užgesinti Kalėdų eglutės žėrinčias „akeles“ iki kitų metų (žr. nuotraukų galeriją).

 

 

 

Koks tas ūkis „Anūkis“

Paskelbta 2017-12-29

Žiemos atostogų metu 3 ir 4  šeimynų vaikai kartu su auklėtojomis Virginija ir Daiva  nuotaikingą ir kupiną įspūdžių dieną praleido su ,,Anūkio‘‘ ( Anykščių rajonas ) ūkio gyventojais: ožkomis, avimis, triušiais, žąsimis, įspūdingais jaučiais, arkliais...

Apsilankymo metu vaikai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Kalėdų papročiai ir tradicijos‘‘, aplankė gyvąją prakartėlę.  (Žr. nuotraukų galeriją).

 

 

Nuoširdus AČIŪ mūsų draugams iš Vilniaus

Paskelbta 2017-12-19

Jau keturi metai kaip tęsiasi mūsų draugystė su Liudmila Samuilova, kuri  ne tik surinkusi grožio specialisčių komandą kelis kartus per metus atvažiuoja pagrąžinti mūsų vaikus, bet ir nuolat remia įvairia labdara, kurią suneša draugai, pažįstami, jos klientės. Tariame ačiū: Jelenai Surikovai, Alionai Troscenkovienėi, Laimai Aukštikalnienei, Natalijai Butrimoviečienei, Giedrei Leminskienei, Natalijai Rimanienei, Natalijai Stankūnienei, Kerniui Stankūnui, Jelenai Zajcevai, Tomui Stoškui, Jolantai Stoškienei, Inai Šatunovai, Auksanai Galvidienei, Julijai Korobovai, Daivai Vasiliauskienei, Skaidrai Keturakienei, Alionai Volodkovič, Giedrei Alesin, Laimai Melkūnienei, Laimai Papinigienei, Evaldui Staškevičiui,  Kristinai Derbinai, Teresai Misiura, Katažinai Novik, ir visiems tiems kurie mus rėmė, bet čia nepaminėjome (žr. nuotraukų galeriją).

 

Ypatinga šventė

Paskelbta 2017-12-19

Kiekvienais metais mūsų vaikai labai laukia Kalėdinės eglutės įžiebimo šventės, kurią padovanoja ilgametė mūsų rėmėja Ieva Grabskytė. Šį kartą ji atvyko mus pradžiuginti kartu su savo mama ir šaunuole dukryte. Linksmuolis pingvinas sveikino vaikus su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir pakvietė prie eglutės Kalėdų Senelį. Senelis buvo labai dosnus, smagus ir greitas. Jis spėjo ne tik dovanas dalinti, bet kartu su vaikais šokti, šėlioti. Gražiausiai šokantys vaikai pingvino buvo apdovanoti specialiais prizais. Vėliau mūsų geradarė vaišino vaikus tortu. Kiekvienas norėjo kuo greičiau žvilgterėti ką padovanojo Kalėdų Senelis, ar išsipildė jų svajonės. Vaikų veiduose spindėjo šypsenos, nes gražios svajonės buvo išpildytos su kaupu. Tokia graži ir jauki buvo mūsų šventė, kai galėjome pabūti kartu, pabendrauti, pasidžiaugti, palinkėti vienas kitam gražių švenčių. (žr. nuotraukų galeriją)

 

Kalėdinės žaidynės 2017

Paskelbta 2017-12-04

Kasmet viename ar kitame mieste prieš šv. Kalėdas organizuojamos globos namų vaikams sporto žaidynės. Šiais metais sporto mėgėjams kartu su treneriu Martynu ir pagalbininke Ona teko pabuvoti Jonavos sporto arenoje. Nelengva buvo surinkti komandą, atitinkančią žaidynių reikalavimus, nes mūsų namuose dauguma gerų sportininkų sulaukė pilnametystės, o mažieji dar tik bando save. Žaidynėse dalyvavo 32 komandos iš įvairių Lietuvos kampelių, todėl manome, kad mūsų mažos nesėkmės neužgesino sportinio azarto būti matomiems. Krepšinio, kvadrato, karinių estafečių metu buvome vos per plauką nuo prizinių pergalių. Futbolo festivalyje medaliais buvo apdovanoti Giedrius ir mažasis, bet šaunusis mūsų Renatas. Dar parsivežėme padėką už aktyvų dalyvavimą septintoje sporto ir pramogų šventėje.

Vaikai džiaugėsi ne tik sportu, bet dalyvių tarpusavio bendravimu, šunų dresūros ir sporto klubo „Nasrai“ pasirodymu, dainininko Martyno Kavaliausko dainomis, o drąsiausieji – ir asmenukėmis  kartu su žinomu jaunu atlikėju. (žr. nuotraukų galeriją)

         

 

 

Popietė mažiukų šeimynoje

Paskelbta 2017-11-27

Lapkričio 21 dieną, mažiukų šeimynoje įvyko popietė „Dantų ir burnos higiena“. Susitikime dalyvavo Utenos raj. savivaldybės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė.  Panaudojant muliažą vaikus mokė taisyklingai valytis dantukus, aiškino kaip prižiūrėti burnos higieną.  Kalbėjo apie: asmens higieną, kūno švarą, rankų higieną, plaukų priežiūrą, nosies higieną, ausų higieną. Supažindino vaikus su asmens higienos reikmenimis. Specialistė apdovanojo vaikus dantų šepetukais bei vaisiais imuninei sistemai stiprinti. 5-os šeimynos vaikai dėkoja viešniai  už turiningai ir prasmingai praleistą popietę. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Paminėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną

Paskelbta 2017-11-24

Kasmet lapkričio 16 dieną minime Tarptautinę tolerancijos dieną, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.  Šiais metais tolerancijos dienos simbolis buvo rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi ne vien geri darbai. Rankos ne tik kuria, bet ir griauna.

Šeimynose vienaip ar kitaip buvo minima šį diena. Nuoširdžiai su mažaisiais padirbėjo 5-os šeimynos darbuotojos Sandra ir Angėlė. Visi kūrė iš mažų rankelių gyvybės medį. Tolerantiškiausi vaikai kartu su psichologe Rita organizavo popietę „Būkime tolerantiški“. 1-je šeimynoje buvo organizuoti pokalbiai apie toleranciją, kaip ją kiekvienas supranta, kaip galime pagrįsti savo nuomonę. Kitos šeimynos irgi neliko abejingos šios dienos minėjimui. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Ekskursija į  „Nugalėtojų akademiją“

Paskelbta 2017-11-24

Tęsdami narkotinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programą, mūsų vaikai, lydimi psichologės Ritos ir darbuotojos Onos, lankėsi priklausomybių ligų reabilitacijos centre „Nugalėtojų Akademija“. Susitikimo tikslas – susipažinti su jų bendruomene, sužinoti, kokiais atvejais galima kreiptis į šį centrą, gauti informacijos apie žalingus įpročius ir kaip jų išvengti. Vaikai išgirdo, anot daugumos, regis, neįtikėtinų istorijų. Tai buvo žmonių, turinčių skirtingas priklausomybes, nuoširdus prisipažinimas apie savo klystkelius ir kaip sunku viso to atsikratyti. Šiandien jie, specialistų pagalbos dėka, stengiasi „atsistoti ant kojų“. Pasak dažno, geriau jau nepradėti, nes visiškai išsikapstyti beveik neįmanoma. Ne vieną lydi atkričiai, ne vieno išsižadėjo artimieji. Kiekvienas iš jų nori šilumos, grįžti į šeimą. Dabar gyvena reabilitacijos centre, ankstyvais rytais mankštinasi, lanko specialistų užsiėmimus, patys gaminasi valgyti, atlieka kasdieninius buitinius darbus, sportuoja, nuoširdžiai tarpusavyje ir su lankytojais bendrauja, pasakoja, kaip kažkada buvo labai „kieti“. Labiausiai vaikams patiko, kad globoja ir myli gyvūnus. Kartu su vaikais vaišinosi, šnekučiavosi, žaidė. Tokio šilto ir ilgo susitikimo nesitikėjome, nes vaikai norėjo dar pabūti. O reikėjo skubėti dėl Klaudijos Lietuvos jaunių sambo varžybų. Ir ji nenuvylė, nes savo kategorijoje laimėjo 1-ją vietą. Peršasi išvada, kad norint galima visur suspėti. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

 

Popietė su Molinuke

Paskelbta 2017-11-13

Lapkričio 8 d.  5-os šeimynos vaikai svečiavosi Molėtų savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Prie bibliotekos vaikus pasitiko Molinukė, kuri vaikus supažindino su bibliotekos darbuotojomis, sekė pasakas, minė mįsles, žaidė su jais.

Molinukė  džiaugėsi ir bibliotekoje visada laukia vaikų, o ypač smagu būna tada, kai ją aplanko patys mažiausieji. Bibliotekininkė Janina prisiminė šaškių partijas, o Daiva padėjo Pauliukui dėlioti gėlytes.

Mažyliams ypač patiko knygelės su garsais. Molinukė iš savo stebuklingo krepšelio vaikus apdalino dovanėlėmis: saldumynais, atšvaitais, knygelėmis.

Grįždami vaikai džiaugėsi naktiniu miestelio grožiu, bei patyrė daug teigiamų emocijų. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Vaikų globos įstaigų vaikų tarybų atstovų susitikimas LR Seime

Paskelbta 2017-11-06

Kiekvienais  metais vaikų tarybų atstovai susitinka LR Seime. Šiais metais į susitikimą vyko vaikų tarybos pirmininkė Ieva Survilaitė, Valentas Datenis ir Ernesta Vorobjovaitė.  Dalyvius pasveikino LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas,  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė.

Susitikimo dalyviai  sužinojo daug naudingų  dalykų: apie vaikų ir paauglių darbo santykius, greitųjų kreditų pavojų, kaip atsisakyti ankstyvųjų lytinių santykių.

Po pietų  vyko veiklos grupėse. Apie verslą kitaip mums pasakojo sostinės krepšinio mokyklos steigėjas Andrius Čerškus, dainininkas ir dainų autorius Donatas Mantvydas. Reikia daug dirbti, nuolat mąstyti, ieškoti naujų idėjų. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Žygis „Nepūsk dūmų-būk sveikas“

Paskelbta 2017-10-16

Nuo rugsėjo mėnesio prasidėjusi nauja „Narkotinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencinė programa“ įtraukė mūsų vaikus į naujas, įvairias veiklas. Viena jų dalis yra sveikatinimas. Spalio 5 dieną vaikai kartu su socialinėmis pedagogėmis Edita, Lina bei psichologe Rita keliavo į sveikatinimo žygį „Nepūsk dūmų-būk sveikas“. Jo metu kalbėjosi apie tai, kad rūkymas – žalingas įprotis, tapęs jau ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų priklausomybės problema, taip pat apie priežastis, kodėl vaikai pradeda rūkyti ir ką daryti, kad vaikai nepradėtų šios žalingos veiklos. Žygeiviai džiaugėsi puikiu oru, rudenėjančiais lapais ir žadėjo stengtis kuo dažniau užsiimti aktyvia veikla bei būti gryname ore. 

 

 

Edukacinė programa „Aukštaičių valgiai - karalių stalui“

Paskelbta 2017-10-11

Spalio 10 d. 5 šeimynos vaikai buvo išvykę į Balninkus, kur dalyvavo edukacinės programos „Aukštaičių valgiai - karalių stalui“ veikloje. Susipažino su Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu ir gaminimo drauge pramoga. Vaikai patys gamino ir vėliau ragavo savo paruoštą aukštaitišką patiekalą - koldūnus, pasirinko kiekvienas sau parinkantį įdarą: obuolių, uogienės ar vištienos.

Kol šeimininkės iškepė koldūnus, vaikai apžiūrėjo stiklo muziejaus bei paveikslų galerijos eksponatus. Visi grįžo linksmi ir kupini geriausių įspūdžių. (žr. nuotraukų galeriją)

 

Lietuvos vaikų globos įstaigų vaikų krepšinio turnyras

Paskelbta 2017-10-02

Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose vyko tradicinis kasmetinis krepšinio turnyras, kurio tikslas – populiarinti krepšinį vaikų tarpe, puoselėti sportines tradicijas, plėsti masinę sveikatingumo ir sportinę veiklą. Turnyre dalyvavo ir mūsų namų vaikai, lydimi vaikų sporto trenerio M. Žalos ir O. Purlienės.

Tai ne tik turnyras, bet ir vaikams smagi šventė, suteikianti bendravimo ir naujų pažinčių džiaugsmą. Renginys prasidėjo iškilminga jaunųjų krepšininkų eisena, vėliau – panevėžiečių nuotaikinga sveikinimo programa. Masiniame šokyje ‚Zumba“ dalyvavo ir maži, ir dideli.

 Renginio dalyvius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, globos namų direktorius Sigitas Juodzevičius. Šventėje dalyvavo LR Seimo nariai: Bronisllovas Matelis, buvęs „Panevėžio krašto“  leidėjas ir redaktorius, Rasa Juknevičienė, Povilas Urbšys, kurie vaikams įsteigė specialiuosius prizus. Kiekvienas jaunasis sportininkas norėjo nusifotografuoti su šiuo metu žaidžiančiais „Lietkabelio „ krepšinio komandoje broliais Darjušu ir Kšištofu Lavrinavičiais, latviais „braliukais“ Narmundu ir Nauriu Maciais. Tiesa, ir mes turėjome komandoje savus broliukus: Česlovą ir Svajūną, Mantvydą ir Renatą. Pastarasis turnyre buvo jauniausias ir vikriausias sportininkas. Mūsų vaikų treneris Martynas žadėjo šį mažąjį „stebukliuką“ priimti į rimtas treniruotes. Iš kelionės parsivežėme padėką už šaunų pasiruošimą krepšinio turnyrui.

Vaikams buvo miela žiūrėti, kai su karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais žaidė geriausieji turnyro jaunieji krepšininkai ir jų treneris Martynas.

Anot vaikų, tokios kovos jie dar nėra matę. Valio! Nugalėjo vaikai kartu su mūsų treneriu. (žr. nuotraukų galeriją)

 

Pažintinė kelionė vaikams Ryga – Stokholmas

Paskelbta 2017-10-02

Kasmet mūsų namų vaikams organizuojamos ilgesnės ir įdomesnės pažintinės kelionės po platųjį pasaulį. Šiais metais  užsakytas autobusas iš kiemo su 20 vaikų, auklėtojomis ir Direktoriumi pajudėjo į Latviją. Mūsų ekskursijos gidė Audronė ir vairuotojas Ivanas stengėsi, kad kelionė būtų ne tik įdomi, bet ir neprailgtų. Pirmiausia atvykome į Rygos zoologijos sodą, kuris randasi ramiame rajone. Vaikai galėjo palyginti mūsų Kauno zoologijos sodą su Rygos zoologijos darz (taip mums į latvių kalbą išvertė gidė). Vaikų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė, tačiau, reikia pažymėti, kad Rygos zoologijos sodas yra turtingesnis gyvūnais, didesnis teritorijos atžvilgiu, daugiau augalijos ir erdvės. Tai buvo juoko, kai vaikai sužinojo, jog ežiukas – tai adatų galva, gyvatė – džiunglių šniurs.

Vakarop keltu pajudėjome Švedijos sostinės – Stokholmo pusėn. Tai svarbiausias ekonomikos ir kultūros centras. Stokholmą juosia salos, salelės, pusiasaliai. Tai be galo švarus, estetiškas miestas. Teko daug sužinoti ir pamatyti. Karališkieji rūmai – viena mėgstamiausių turistų lankytinų vietų, nes gali vaikščioti kiek nori ir tai nieko nekainuoja. Teko matyti miesto rotušę. Tai romantinio stiliaus pastatas, kurio smailę puošia 3 auksinės karūnos. Stokholmo įžymybė – nuskendusio laivo Vaza muziejus. Tai buvo Vazų dinastijos pasididžiavimas, nors laivas nuskendo nuplaukęs vos 1 kilometrą. Jis buvo iškeltas iš vandens tik po keliolikos dešimtmečių. Nepakartojami senamiesčio vaizdai!  O kur vaizdai, vaizdeliai plaukiant keltu! Kur saulėlydžiai ir saulėtekiai neaprėpiamoje vandens galybėje!

 Nesinorėjo palikti kelto, tačiau mūsų dar laukė Rygos automobilių muziejus (Rigas motormuzejs). Ten vėl nepakartojami įspūdžiai, ypač berniukams. Seni atrestauruoti automobiliai, motociklai. O dar šiuolaikinių technologijų dėka įvairiausios pramogos, žaidimai!

 Grįžome pilni gerų emocijų, net nepavargę. Gidė padėkojo vaikams, kad buvo tokie geri, dėmesingi, kultūringi, o mes savo ruoštu – už nuoširdumą, pastangas sudominti tiek mažą, tiek vyresnį. (žr. nuotraukų galeriją)

 

 

,,Kompleksinių paslaugų šeimai prieinamumo didinimas Molėtų rajono savivaldybėje”

Paskelbta 2017-09-05

Molėtų rajono savivaldybės administracija įgyvendina iš Europos sąjungos  struktūrinių fondų lėšų finansuojamą visoms rajono šeimoms skirtą projektą ,,Kompleksinių paslaugų šeimai prieinamumo didinimas Molėtų rajono savivaldybėje”.

Kvietimas į paslaugų šeimai projekto pristatymą

 

 

Vaikų vasaros socializacijos programa „Atrask pats save ir pažink kitus 2017“

Paskelbta 2017-08-25

Jau devintą vasarą mūsų namų vaikai dalyvauja vaikų vasaros socializacijos programose. Šią vasarą programoje dalyvavo dešimt vaikų, kurie niekada anksčiau nedalyvavo panašiose veiklose. Mums talkino ne tik suaugusieji, bet ir ankstesnėse programose dalyvavę vyresnieji vaikai. Jie kartu su mumis įsijungdavo į pilietines akcijas, knygų skaitymą, turistinį žygį, pasiruošimą renginiams, kur reikėdavo patirties. Praktiškai veiklose dalyvavo 15-16 vaikų, tarp jų palepinome ir du mažylius – Augustę ir Tomą. Nutarėme, kad ir jiems reikia platesnio pasaulio pažinimo.

Apsilankėme Cijonuose „Paukščių kaime“, Kaune zoologijos sode, Anykščių rajone jodinėjome ant arklių ir ponių, dardėjome vežimu, Vilniuje kino teatre žiūrėjome filmą 3D formatu. Kartu veikdami mokėmės pažinti save ir kitą.

Stovyklos uždarymo proga praleidome bemiegę naktį: aptarėme programos naudą, žaidėme (beje, visus žaidimus paruošė patys vaikai), pasakojome įdomiausias savo gyvenimo istorijas. Visi buvo apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis, o aktyviausi – prizais.

Už svarią pagalbą dėkoju mūsų psichologei Leonidai. Labai džiaugiuosi visų auklėtojų darbu, nes prieš bemiegę naktį vaikai taip šveitė bibliotekos patalpas, kad langai blizgėte blizgėjo. Vienu metu pamaniau, kad išdykėliai juos išdaužė. Vadinasi, vaikai mokomi dirbti, tvarkytis.

 Plačiau apie tai skaitykite „Molėtų žiniose“ (2017/Nr.62, rugpjūčio 25 d., penktadienis).

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Akcija „Pasveikink Jūrą Palangoje“

Paskelbta 2017-08-07

Paskutinį liepos savaitgalį ( 29 – 30 dienomis ) 10 mūsų vaikų kartu soc. pedagogėmis  Virginija Č. ir Lina Z. dalyvavo akcijoje ,,Pasveikink Jūrą Palangoje.‘‘ Į Palangą susirinko 750 vaikų iš įvairių Lietuvos savivaldybių, kad pirmą kartą pamatytų jūrą. Nuo Palangos universalaus sporto centro vaikai iškilminga eisena patraukė link jūros. Jūratės ir Kastyčio skvere vaikus pasitiko ir pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Vėliau vaikų laukė pirmasis susitikimas su jūra.

Dvi dienos prie jūros – tai neišdildomi įspūdžiai, nauji potyriai, sumišę jausmai. Vaikai maudėsi jūroje, statė svajonių miestą, dalyvavo balionų mūšyje, mėgavosi aktyviomis pramogomis Vasaros parke: šėlo batutuose ir putų voniose, čiuožinėjo ant ledo, žiūrėjo kinologų parodomąją programą, stebėjo festivalio ,,American Spirit‘‘ dalyvių pasirodymus, lankėsi Gintaro muziejuje, dalyvavo išsvajotame vaikų vokalinės muzikos festivalyje ,,Laumės juosta 2017,‘‘ kuris vyko prie Palangos tilto, lauko scenoje. (Žr. nuotraukų galeriją)

   

 

Krikštynų ir Pirmosios šv. Komunijos iškilmių akimirkos

Paskelbta 2017-08-03    

Krikštynos,  Pirmosios šv. Komunijos suteikimas yra didelės ir svarbios šventės. Jos būna tik kartą gyvenime.

2017 gegužė – birželis.

(Žr. nuotraukų galeriją)