į pradžią turinys susisiekite  
Renginiai
Mūsų pirmasis bulviakasis

Paskelbta 2013-09-10

Auginti daržoves šiltnamyje - išbandytas reikalas!  O štai dalyvauti bulviakasyje dar neteko... Todėl sekmadieny, 3-ios šeimynos pakviesti, išsiruošėme į kaimą ............bulvių kasti.       Padirbėjome, išbandėme savo jėgas ir kantrybę, o Dovydas net "plieninį žirgą" pabandė suvaldyti. Sužinojome, kaip bulves žmonės kasdavo seniau ir kaip kasa dabar, kokie įrankiai ir technika naudojama, kiek daug įvairių darbų tenka nudirbti žmogui, gyvenančiam kaime. Padirbėjus galima ir papramogauti : susipažinome su sodybos sargu - šuneliu, pasisupome ant supynių, pabandėme pasiekti dangų šokinėdami ant batuto... Dosnūs sodybos šeimininkai apdovanojo mus įvairiausiomis gėrybėmis: prisiskynėme pomidorų, prisirinkome obuolių, smaguriavome avietėmis, ragavome putino uogų... Lauktuvių buvo pilni krepšiai, todėl nutarėme grįžę su draugais pasidalinti - rudeninę puotą iškelti!

                                                                 (Žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Tarp pasakos ir tikrovės

Paskelbta 2013-08-29

Rugpjūčio mėnesį mažųjų vaikų šeimyna ir auklėtojos Vandutė ir Janina vyko į Balninkų stiklo muziejų apsilankyti lėlių parodoje. Mus pasitiko muziejaus darbuotoja Danutė Grigienė ir nuvedė į salę, kurioje vaikus nustebino ryškiaspalvės dar nematytos menininkių E. Kušleikienės, A. Paškevičienės ir kraštietės I. Pusvaškienės rankų darbo lėlės. Mergaitėms ypač rūpėjo paliesti nėriniuotus lėlyčių sijonėlius, siuvinėtas sukneles, paglostyti jų plaukučius. Visi bandė spėlioti, kokius pasakų personažus įkūnijo kiekviena lėlė. Darbuotoja Danutė taip pat parodė ir Balninkų mokytojo V. Miškinio dovanotus tapybos darbus. Berniukus sudomino eksponuojamas šimtametis patefonas ir sena vokiška plokštelė, kuria užleidus, bandė šokti. Galerijoje stebėjome Rytų Lietuvos stiklininkų dirbinius, o ilgiausiai mažųjų dėmesį sulaikė stiklo žaisliukai.  

                                                              (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Švenčiame karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną

1253 m. buvo karūnuotas pirmas ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Kartu su  visa Lietuva šią dieną minėjo ir 5 šeimynos mažieji. Visi vaikučiai karpė, piešė, spalvino, aplikavo puošnias karūnas, juk šventėme karaliaus dieną, todėl visi buvome karūnuoti. Auklytė Henrika papasakojo įdomių  padavimų ir legendų apie Lietuvos didingą praeitį, karaliaus Mindaugo žygdarbius ir kovas už Lietuvos valstybę. Visiems labiausiai patiko padavimas apie Lizdeiką ir Geležinį Vilką. Vėliau kepėme tortą. Juk šventė, vadinasi,  turi būti  tortas. Ir kaip tikri Lietuvos patriotai puošėme jį tautiškomis spalvomis: geltona, žalia ir raudona. Vakare šventė baigėsi, tortą suvalgėme, reikėjo nusiimti karūnas ir eiti miegoti. Tik vienas Karolis užmigo su karūna. Gera būti karaliumi.

                                                       (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Bitutės diena

Tai buvo labai spalvinga ir saldi diena mažiukų šeimynoje. Nuo paties ryto darėme“ bites“ iš plastiko butelių, spalvinome, karpėme, aplikavome. Padarėme labai gražias, spalvingas bitutes su ilgais ūsais ir sparneliais. Išgirdome daug naujo ir įdomaus apie bitučių gyvenimą, jų darbštumą, medučio rinkimą ,  korių tvarkymą, tvarką ir  gyvenimą avilyje, perų auginimą ir t.t. Visi  norėjo pasimatuoti tikro bitininko kepurę ,kuri kvepėjo vašku ir bičių pikiu, paliesti vaškinius korius, bitininkavimo įrankius. Smagiausia buvo ragauti šviežią medutį, kuris kvepėjo pievomis ir žiedais, o medus koryje buvo tikras skanumynas visiems. Sužinojome, kad bičių produktai yra tikras vaistas nuo daugelio ligų ir net jų įkandimas nėra toks baisus, o irgi gydo. Puiki buvo diena!

                                                     (Žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Vasarą pasitinkant

Gražia tradicija tapo kiekvienais metais pažymėti mokslo metų pabaigą ir pasitikti vasarą  visų savarankiško gyvenimo  namų vaikų ir darbuotojų bendra turistine išvyka į gamtą. Šį kartą smagi išvyka prasidėjo plaukimu Pastovio ežeru baidarėmis iki Siesarties ežero. Nepamirštamus įspūdžius pirmą kartą plaukti baidarėmis vaikams padovanojo VšĮ „Kertam kampą“ ir jų  vadovas Dalius. Pasiekus stovyklavietės vietą vaikų laukė Pramogų organizatorių būrelio vaikai, su vadove Laisve ir paruoštomis smagiomis orientacinio sporto rungtimis ne tik šeimynų komandoms, bet ir auklytėms bei vadovams.

Pasivaišinus skania sriuba, ant laužo gamintomis vaišėmis, iki soties pasimėgavus vandens malonumais, pavakarę visi patraukėme namo kupini naujų įspūdžių ir gerai nusiteikę pailsėti vasaros metu.

Iki susitikimo rugsėjį !

                                                                                        (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
„Sveiki vaikai – Europos vidury“

        5 – oje šeimynoje vyko spalvinga dviejų dienų šventė, skirta Tarptautinei vaikų teisių gynimo dienai. Tokią renginio temą pasirinkome, nes 2013 metai paskelbti Sveikatingumo bei Europos piliečių metais. Mažiausieji ikimokyklinio amžiaus šeimynos vaikučiai koncertą pradėjo eilėraščiais apie viso pasaulio vaikus, jų vaikystę, džiaugsmus ir rūpesčius, žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Linksmųjų „peliukų“ šokis „Viru viru košė“ susilaukė žiūrovų smagių aplodismentų, paskatinusių vaikučius drąsiau jaustis scenoje, raiškiai deklamuoti, o keturmečius šokėjus smagiai suktis porose. Priešmokyklinukė Monika visus kvietė atsipalaidavimo mankštelei. Koncerto atlikėjus direktorius apdovanojo saldžiomis dovanomis, o padėkos už vaikų teisių užtikrinimą į medicinines ir ugdymo  paslaugas įteiktos Molėtų Šeimos sveikatos centrui bei vaikų darželiui „Saulutė“. Tuo metu 5- os šeimynos auklėtojos ir vaikučiai visus vaišino pačių gaminta sveikuoliška gira su mėtomis.

        Antrąją renginio dieną sulaukėme „burzgiančių ir urzgiančių“ svečių – Molėtų baikerių klubo „Molmoto“. Gavome ne tik klubo kaklaskarių, lipdukų, galimybę pasėdėti ant „plieninių žirgų“, bet ir užsimauti sunkiuosius šalmus bei pasivėžinti. Labai daug emocijų sukėlė auklyčių pasivažinėjimas motociklais.

                                                      (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Saulėta vaikų šventė

   Gražią saulėtą  popietę, kaip laimingo vaiko šypsena, išvykome į šventę, kuri buvo organizuojama vaikų ir paauglių socialiniame centre Nemenčinėje. Pažintis su viešosios įstaigos dirbančiaisiais ir vaikais prasidėjo, kai ten įsidarbino laikinai vasarą mūsų nameliuose dirbęs vaikų gerbiamas Martynas. Kiemelyje šurmuliavo įvairiausi herojai, vyko įdomiausios atrakcijos, kareiviškos sportinės varžybos, kuriose mūsiškiams labai sekėsi.

  Pastabios vaikų akys pastebėjo, kad šventėje dalyvavo Lietuvos penkiakovininkas, Pekino vasaros olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Krungolcas. Tai  visi įsidėmėkit posakį: „ Ir iš mažos gilės didelis ąžuolas išauga“ .  Tik reikia noro ir užsispyrimo.

 Specialiai įrengtoje scenoje vaikai šoko, dainavo ir net gavo padėką už dalyvavimą renginyje. Erikutis nedrįso lipti ant scenos, tai savo išmoktą eilėraštuką buvusiam ugdytojui Martynui padeklamavo tiesiai į ausį. Tai bent vaiko nuoširdumas!

 Dėkojame centro direktorei Jurgitai Pukienei ir jos bendraminčiams už nuoširdžią šventę ir tikimės tolesnių bendrų siekių, idėjų įgyvendinimo, mielo bendradarbiavimo.

Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų socialinė pedagogė
Ona Purlienė

 
 
Ten, kur prasideda vandens kelias

Naudodami vandenį retai susimąstome apie tai, kaip jis patenka pas mus, kas jį siurbia, valo, prižiūri kokybę ir švarą. Šių klausimų vedini būrelis vaikų apsilankė Molėtų vandenvietėje. Mus maloniai pasitiko technikos direktorė Genovaitė Žemaitienė ir pakvietė apžiūrėti vandens siurblinę ir valymo įrangą. Vaikai sužinojo apie vandens kelią į mūsų namus, buvo supažindinti su sudėtinga siurbimo, laikymo ir valymo technika, susidomėję klausėsi pasakojimo apie vandens išteklius Lietuvoje ir pasaulyje, bei jo tausojimo būtinybę. Atsisveikindami visi pasižadėjo taupyti ir vertinti šį gamtos turtą, nes vandens kelias į mūsų namus yra sudėtingas ir brangus. Grįžome į namus ir nupiešėme savo įspūdžius iš viešnagės. Piešinį pavadinome „Vandens kelias“.

                                             (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Išvyka į Vilniaus teatrą "LĖLĖ"

          Gegužės 26d. 11 mažųjų savarankiško gyvenimo namų ugdytinių vyko į Vilnių, i teatrą „Lėlė“, kur žiūrėjo spektaklį „Coliukė“. Mažiesiems žiūrovams spektakliukas labai patiko. Jie gailėjo sušalusios kregždutės, juokėsi iš egoistų vabalų ir skupaus kurmio, džiaugėsi laimingai pasibaigusia Coliukės istorija. Po to visi vaikučiai vaišinosi MCdonald‘s vaišėmis. Už spektakliuką ir vaišes mažieji labai dėkoja rėmėjams UAB „Arsona“.

                                                                   (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Susitikimas su globėjais

4- os šeimynos socialinės pedagogės Danutė Bučinskienė, Virginija Čerkesienė, Lina Zelvarienė, stiprindamos ryšį su  ugdytinių globėjais/tėvais gegužės 24 dieną prie arbatos puodelio organizavo jų susitikimą. Jame taip pat dalyvavo direktorius Marius Baltuška, psichologė Leonida Andrijauskienė, socialinė darbuotojo padėjėja Daiva Šaduikienė.

    Susitikime ugdytinių globėjai/tėvai pasidalijo savo kaip globėjų patirtimi, pasakojo apie jiems iškylančias problemas ir jų sprendimo būdus, išgyventus džiaugsmus. Susitikimo metu jie individualiai pasitarė su psichologe Leonida A. jiems rūpimais klausimais. Ugdytinių  globėjai/tėvai pasidžiaugė, kad visada gali kreiptis į 4 -os šeimynos socialines pedagoges ar tiesiog norėdami pasikalbėti apie globojamus vaikus, ar iškilus įvairioms problemoms , kurių nepajėgūs vieni  išspręsti  ir sprendimo ieškoti kartu. Susitikimo pabaigoje globėjai/tėvai apžiūrėjo vaikų darbų parodėlę, kambarius. Šeimynos socialinės pedagogės  padėkojo globėjams už jų nelengvą darbą ir atsidavimą jų vaikams.

                                                 (žr. nuotraukų galeriją)

 

 
 
1   2   3   4   10  sekantis  >>