į pradžią turinys susisiekite  
Renginiai
Žygis į paplūdimio žaidimų aikštelę

Šventinį sekmadienį penktos šeimynos vaikučius aplankė nuolatinės auklėtojų pagalbininkės ir gerosios vaikučių draugės – savanorės iš Molėtų gimnazijos Sandra N. ir Laura V. Šių mergaičių savarankiškos veiklos tikslas – šeimynėlės ugdytinių laisvalaikio užimtumas, bendravimo spragų užpildymas. O kadangi patys mažiausi vaikai labai judrūs, dažnai tampa net agresyvūs, tai norint įveikti jų agresiją, reikia judėjimui, įvairiems žaidimams tinkamos bei jaukios erdvės. Todėl kartu su gimnazistėmis bei auklyte Vanda buvo suorganizuotas žygis į Molėtų miesto paplūdimio žaidimų aikštelę. Ten vaikams buvo surengta vikrumo estafetės, įvairūs žaidimai su kamuoliais ir šokdynėmis. Vaikai supėsi supynėse, žaidė žaidimą „Kaip atsikratyti streso ir pykčio šokinėjant“, „nustumti statinę“ ir daugelį kitų žaidimų, kuriais ugdoma savidrausmė, bendruomenės jausmas. Buvo patenkintas vaikų judėjimo poreikis ir patirtas didžiulis džiaugsmas.

                                                     (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Pažintinė ekskursija po parduotuves

Šios išvykos tikslas buvo pažadinti vaikų domėjimąsi juos supančia aplinka ir susipažinti su parduotuvėse esančių prekių asortimentu. Aplankę V. Gleiznienės parduotuvę apžiūrėjome vaikams ir suaugusiems skirtų batų kolekcijas pavasario ir vasaros sezonui. Parduotuvės savininkė padarė vaikams staigmeną - leido išsirinkti batukus ir juos padovanojo. Dar vaikai apsilankė A. Ivanausko parduotuvėje „Dovana“. Čia apžiūrėjome pavasarinius bei vasarinius drabužius. Šios parduotuvės savininkas vaikams papasakojo kokie drabužiai šį sezoną yra madingiausi ir praktiškiausi bei tinkantys 4-7 metų vaikams. Kiekvienam vaikui padovanojo po patinkantį žaislą, krūvą balionų ir lipdukų. Esame dėkingi abiejų parduotuvių savininkams – V. Gleiznienei ir A. ir V. Ivanauskams už parodytą dėmesį mums ir dovanas.

                                                                              (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Graži tu, mano brangi Tėvyne...

Po pavasario atostogų 1-os ir 3-ios šeimynų vaikai visus sukvietė į renginį „Graži tu, mano brangi Tėvyne...“.  Šiais, visuotinio „bėgimo iš Lietuvos“ laikais, labai norėjosi vaikams priminti, kad mes-Lietuvos vaikai..., kad Lietuva, tai mūsų tėvų ir protėvių žemė..., kad garbindami užsienietiškas šventes ir žavėdamiesi užsienio kultūra, nors mažytę kertelę širdyje paliktume ir mūsų šaliai...

         Renginį pradėjo video įrašas...Ovidijaus Vyšniausko atliekama daina „Kur bėga Šešupė...“ palietė visų širdeles. Mūsų namų gyventojai skaitė eiles ir dainavo dainas apie Lietuvą didžiulių nuotraukų fone...O tose nuotraukose – Ji, mūsų didelė ir tokia maža Tėvynė...Nuotraukose vaikai stebėjo Lietuvos gražiausius kampelius, praeitį, kunigaikščius, senuosius lietuvių amatus ir dar daug daug akimirkų iš lietuvių gyvenimo...

         Renginio pabaigoje skambėjo Romo Dambrausko atliekama daina „Lietus Lietuvoj“... 

                                                                               (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Kepame pyragą patys!

Jei vyresnieji ugdytiniai jau nesistebi tokiu pasiūlymu, ir savo šeimynų virtuvėse gali mokytis kepti pyragus, tai 5-os šeimynos vaikučiams čia buvo tikras iššūkis. Įgyvendinti šią idėją 5-os šeimynos ugdytinius pakvietė ir jiems padėjo praktiką mūsų įstaigoje atliekanti būsima soc. pedagogė Birutė. Renginio tikslas buvo supažindinti mažuosius su maisto gaminimo principais, siekiant nuo pat mažumės ugdyti vaikų savarankiško gyvenimo įpročius.

            Gražų balandžio 22-osios rytą 5-oje šeimynoje prasidėjo varškės pyrago kepimo darbai. Šeimynos mergaitės mielai minkė tešlą, gamino įdarą. Kiti vaikai smalsiai stebėjo vykstančius darbus ir atsakinėjo į „labai sunkius“ klausimus: iš ko gaminami miltai, iš kur atsiranda kiaušiniai, iš ko gaminama varškė, kas gi duoda pieną ir kt.  

Kol pyragas kepė Birutė su  mažaisiais skaitė pasaką, kalbėjosi.  Laukti reikėjo neilgai ir štai pyragas iškepęs. Koks jis skanus! Pačių pagamintas!

                                                                          (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Įspūdinga kelionė į "X- Planet"

Balandžio mėnesį 17 vaikų  viešėjo šeimos pramogų parke "X - Planet" Vilniuje. Šią kelionę jiems dovanojo gerasis remėjas Erikas Armalis. Vyresni vaikai žiūrėjo 3D seanso animacinį filmą, o tuo metu  mažesnieji smagiai laiką leido laipiojimo treniruotėse. Vaikučiai iki 3 metų amžiaus pusiausvyrą bei koordinaciją bandė specialiai jiems įrengtoje aikštelėje, nardė kamuoliukų baseine. Vėliau  remėjas Erikas visus pakvietė į restoranėlį pasivaišinti. Kelionė buvo įspūdinga - pramogų akimirkos neužmirštamos. Kaip ir nepamirštamas pirmas kartas keltis eskalatoriumi į pramogų parką bei leistis žemyn. O patys mažiaisieji vaikai dar ir įgijo įgūdžių saugiai elgtis ilgoje kelionėje, nepažįstamoje didelėje aplinkoje, gražiai bendrauti su kitais vaikais.

                                                                   (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Svečiuose Artūras Minalga

Soc. pedagogė Tatjana Paškevičienė balandžio 19 dieną visus ugdytinius ir savarankiško gyvenimo namų darbuotojus pakvietė susitikti su „Soliario“ tėčiu,  žinomu dainininku, bardu Artūru Minalga. Ir ne tik pasiklausyti jo gyvai atliekamų dainų, bet kartu padainuoti ir pailsėti nuo įtempto darbo.

Daugkartinis VU bardų festivalio, Trakų bardų festivalio, Mokytojų namų dainuojamosios poezijos vakarų dalyvis  Artūras Minalga  mums atliko savo kūrybos dainas, taip pat populiarių Lietuvos atlikėjų G. Paškevičiaus, V. Kernagio, A. Mamontovo, „Hiperbolės“ hitus.

                                                                             (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Aleksandros gimtadienis 5 - oje šeimynoje

Balandžio 17 d. grįžusi iš vaikų darželio mažoji Aleksandra buvo labai nustebinta, nes kambaryje jos laukė šventinis stalas, kurį paruošė atvykusi mama Jolanta. Į gimtadienį su dovanomis bei sveikinimais atskubėjo ir abi sesutės - Rūtelė bei Marija iš kaimyninės šeimynos. 4 metukus švenčianti Aleksandra buvo papuošta gimtadienio karūna, o visų vaikų palinkėjimai bėrėsi kaip žirniukai. Išragavę gardaus šakočio, saldainių bei vaisių, persikėlėme į žaidimų kambarį pašokti ir pasilinksminti.

                                                                 (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Šiuolaikinės Velykų bobutės viešnagė pas 5-os šeimynos vaikučius

Pagrindinis tiek šv. Velykų, tiek Atvelykio simbolis – dažyti kiaušinukai. Kokius žaidimus su jais žaisti, kaip ridenti ir laimėti 5 šeimynos mažiukai vaikai mokėsi popietėje „Vėlykų bobutės viešnagė“. Šiais metais popietę vedė ne įprastinis senolės bobutės personažas, bet - auklėtoja Vandutė.

        Renginio tikslas buvo išmokyti velykinių žaidimų, skatinti domėtis lietuvių religinių švenčių papročiais. Popietė pravesta Kryžių kalno pamiškėje. Vaikai deklamavo eilėraščius apie pavasarį, velykinius margučius, dainavo linksmas daineles. Velykė atvėrė augalų kraitelę ir supažindino su augalais, kurie naudojami kiaušinių dažymui, priminė, ką simbolizuoja spalvos.

        Smagiai margučius loveliu rideno Jonukas, Kornelija, Monika, Robertas. Savo laimėjimo nusipelnė ir mažasis Karolis, kuris sėkmingai dirbo su mediniu margučiu.

        Daug juoko vaikai patyrė linksmosios mankštos metu: mėgdžiojo viščiukų krypavimus, grūdų lesimą, vaizdavo apvirtusius vabaliukus, ridenosi patys ir kt.

        Popietės pabaigoje Velykė vaikučius apdovanojo margučiais, saldainiais bei pyragu už tai, kad jie smalsūs, stengiasi daug sužinoti ir moka draugiškai linksmintis.

                                                                            (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Mažųjų gimtadieniai

Belaukiant šv. Velykų šventės, mažoji Roberta buvo nustebinta molėtiškių mamų savanorių siurprizu - tortadieniu. Nebuvo pamirštos ir kitos mergytės - joms gerosios mamos padovanojo megztas riešines. Prie šventinio stalo Robertai visi vaikai ir auklytės tarė sveikinimo žodelius, mamos įteikė gimtadienio tortą ir dovanas. Tai ne pirmas savanorių apsilankymas 5 - oje šeimynoje. Vasario mėnesį jos pasveikino Jonuką, Robertą ir Korneliją. Vaikai ir auklėtojos dėkoja mamų iniciatorei Rasai Guzaitei.

                                                       (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Mažųjų išvyka

Šeštadienį, kovo 31 dieną, patys mažiausi Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų gyventojai, 5-os šeimynos ugdytiniai,  kartu su auklyte Vanda Šimkute išsiruošė į ekskursiją, kurios tikslas buvo aplankyti rajoninės bibliotekos organizuotas parodas. Bibliotekos vaikų skyriuje ugdytiniai pamatė lopšelio – darželio „Vyturėlis" vaikučių ir auklėtojų  sukurtą draugystės knygą ir skirtukus, kuriuos taip pat kūrė vaikai, padedami auklėtojų ir mamų – balandžio 2 -ąjai - Tarptautinei vaikų knygos dienai. Tuo pačiu vaikai aplankė bibliotekos informacinio skyriaus „Rūbinės galeriją“ ir apžiūrėjo čia esančią skirtukų kolekciją. Šios įdomios parodos autorė yra savarankiško gyvenimo namų darbuotoja N. Ališauskienė. Kolekcijoje buvo daug popierinių spausdintų skirtukų. Gražūs buvo rankų darbo skirtukai: siuvinėti, nerti, siūti, pagaminti iš odos ir metaliniai.

Mažieji ugdytiniai dėkoja organizatoriams bei autoriams už suteiktą džiaugsmą, kurį patyrė lankydamiesi skirtingose ir kartu tokiose panašiose skirtukų parodose. Kartu su auklyte vaikai stengėsi įsidėmėti įdomesnes kai kurių skirtukų gaminimo technikas.

(žr. nuotraukų galeriją)

 
 
<<  ankstesnis  5   6   7   8   9   10   11   sekantis  >>