į pradžią turinys susisiekite  
Renginiai
Savaitė BE PATYČIŲ" - kovo 19- 25 dienomis

                      „Vaikų linijos" pradėta iniciatyva „Savaitė  BE PATYČIŲ'" jau tampa tradicine. Suaugusieji vaikui dažnai yra pavyzdys ir nuo jų elgesio kažkiek priklauso ir paties vaiko elgesys. Šiais metais nutarėme draugiškai įsijungti į bendrą veiklą prieš patyčias. Šeimynose vaikai  kartu su suaugusiais ruošė bendrą kūrybinį darbą. Patys mažiausieji  - „ draugystės "gėlę, kurią puoselėjo gerais darbeliais, pradinių klasių mokinukai kartu su paukščiais skrido ten, kur nėra patyčių, o vyresnieji piešė spalvotas draugystės istorijas, jausmus.

                      Mūsų nameliuose veiklą stebėjo „Patyčių inspektoriai“, „Žurnalistai“. 

                      Visą savaitę tiek vaikai, tiek suaugusieji rašė vieni kitiems gerumo - atsiprašymo laiškus; Vieni - ranka, kiti - elektroniniu paštu. Šeimynose vyko bendri pasibuvimai, pabendravimai su kitų šeimynų kviestiniais svečiais, psichologėmis apie tai, kaip skaudu būti apkalbėtam, nuskriaustam. Kiekvienas vaikas turi teisę žinoti, kad gali papasakoti kam nors, kuo pasitiki, apie tai, kas vyksta. Vaikas privalo jaustis saugus ir prašyti pagalbos, kai jam jos reikia.

                     Kovo 21 diena - poezijos diena. Ilgai jai ruošėsi vaikai, nes kiekvienas norėjo padeklamuoti draugams pamokantį eilėraštį, visiems bendrai  jį iliustruoti, pasidžiaugti sėkme. Skambėjo R. Skučaitės, J. Degutytės, Algimanto Baltakio ir kt. vaikų mylimų poetų posmai. Eilėraščius, prisiminę savo vaikystę ir išdaigas, deklamavo ir vaikų ugdytojai. Poezijos vakarėlis patiko tiek vaikams, tiek suaugusiems. Pasirodo, KARTU MES - JĖGA !

                    Kitą popietę mus aplankė Utenos „Saulės" gimnazijos moksleivės su dainomis, žaidimais ir smagiu pabendravimu. Mūsų DRAUGYSTĖ stipri tuo, kad anksčiau mus lankė ir globojo dainininkės mama, Utenos darželio - mokyklos

„Eglutė" socialinė pedagogė Jolita Ruzgienė.

                   Kitomis dienomis šeimynose vyko „Savaitės BE PATYČIŲ' aptarimai, atvejų analizė, smagūs žaidimai ir...linksmos dovanėlės draugams. Beje, smagiausios apyrankės iš sagelių, karoliukų, nerinukų buvo paruoštos 3-je šeimynoje (socialinė darbuotoja Edita).

                   Kovo 24 dieną savanoriai vaikai su psichologe Asta dalyvavo „Maisto banko" akcijoje, taip padėdami Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungai.

                   Molėtų švietimo centre (koordinatorė A.Vidžiūnienė) buvo aptartos visų mokyklų ir vaikų savarankiško gyvenimo namų gražios iniciatyvos, idėjos, iš kurių galėjome pasimokyti, kartu padiskutuoti.

                                                                         (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
Seminaras – pasitarimas savarankiško gyvenimo namuose

Didelis būrys svečių susirinko antradienį, kovo 20-ą dieną, į savarankiško gyvenimo namus. Čia vyko Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotas vaiko teisių apsaugos skyrių specialistų, rajonų paramos skyrių vedėjų ir vaikų socialinės globos įstaigų vadovų seminaras-pasitarimas „Geriausi vaiko interesai – su vaiko teisių apsauga susijusių institucijų veiklos prioritetas“. Į seminarą atvyko minėti specialistai iš Vilniaus, Utenos ir Panevėžio apskrityse veikiančių įstaigų.

Visus susirinkusius į svetingą Molėtų kraštą pasveikino rajono meras Stasys Žvinys, linkėdamas turiningo ir naudingo laiko, dalijantis patirtimi. Seminaro metu buvo aptartos vaikų globos institucijoje augančio vaiko išleidimo svečiuotis tvarkos aprašo aktualijos, vaiko globos planavimo svarba vaiko ateičiai, VTAS atsakomybė ir kompetencija rengiant teismui išvadas dėl ginčo, kiti svarbūs klausimai. Pranešimus skaitė VVTAĮT direktorės pavaduotoja  Dalia Lapėnienė, vyr. specialistė Kristina Liublinskienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai Ričardas Černiauskas ir  Paramos šeimai skyriaus vedėjo pavaduotoja Tatjana Knyzienė, SPPD Įstaigų priežiūros skyriaus vedėjas Vykintas Bagdonas.

Seminaras užbaigtas naujų savarankiško gyvenimo namų apžvalga.

                                                                            (žr. nuotraukų galeriją)

 

 
 
Seminaras vaikų savarankiško gyvenimo namuose

          Vasario 28 dieną  VSGN įvyko seminaras „Vaiko teisės į aktyvų dalyvavimą įgyvendinimas – svarbus nusikalstamumo prevencijos veiksnys“. Seminarą vedė socialinė pedagogė Ona Purlienė ir psichologė Leonida Andrijauskienė.

          Vaiko dalyvavimas yra jo teisė veikti, pasakyti savo nuomonę, daryti įtaką priimamiems sprendimams, o taip pat socialinės erdvės jo aktyviam dalyvavimui sukūrimas. Seminaro tikslas  buvo mokyti socialinius pedagogus taikyti aktyvaus dalyvavimo metodus, skatinančius inicijuoti ir organizuoti įvairias savivaldos veiklas.

           Seminaras buvo skirtas Molėtų rajono  socialiniams pedagogams, psichologams ir VSGN šeimynų socialiniams pedagogams.  Seminare dalyvavo Molėtų ŠC metodininkė Alma Vildžiūnienė ir dar  28 klausytojai .

          Seminaro dalyviai iš mokymosi įstaigų lankėsi vaikų gyvenamosiose patalpose, bendravo su jais, domėjosi jų laisvalaikiu, veikla.

                                                                              (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
„Be jausmų žmogus būtų panašus į kietą šaltą akmenėlį“ ( Šatrijos Ragana)

         3-iosios šeimynos vaikai kartu su socialinėmis darbuotojomis Edita ir Aiste pakvietė netradiciškai atšvęsti šv. Valentino dieną. Tai buvo staigmenų vakarėlis, - vėliau džiaugėsi ir patys vaikai. Vedančioji Skaistė patikino, kad džiaugsmo tikrai bus pilni namai. Taip ir buvo.

         Dėmesio! Žvilgsnis į ekranus... O ten – patys mažiausieji „porina“, kaip jie supranta MEILĘ.

Juk daug kas dar visai nežinojo, kad meilė – tai ir pasibučiuoti, ir apkabinti artimą, ir  nueiti į bažnyčią, vėliau į parduotuvę... Žodžiu, anot mažylių, viskas – meilė, kas miela, gražu, dvasinga.

         Na, o mažasis Robertukas dar buvo išrinktas jauniausiu poetu, kuris ekspromtu spėjo sukurti eiles apie meilę.

        Tikrų tikriausias Valentukas užtraukė dainą „I will be popular“, vėliau buvo suvaidintas vaizdelis apie jausmų įvairovę. O kol  „tiksliausi“ berneliai milimetrais matavo mažiausią parašytą laiškelį, užsidegė šviesos ir vedančioji su savo ugdytoja Edita užtraukė karaoke. Tai buvo smagumėlio, tai buvo susidomėjimo ir noro pasižiūrėti į kitus, parodyti save, išmėginti  savo jėgas ir drąsą.

       O kur dar šokiai, žaidimai ir su meile iškeptas pyragas?..

       Dar vienas renginys, tai dar viena nesurūkyta cigaretė, dar vienas neįvykęs konfliktas, dar vienos neprasidėjusios muštynės, dar viena neįvykdyta vagystė...Belieka padėkoti organizatoriams.

                                                                                                                                                             (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
M. K. Čiurlionio fondo koncertas – paroda
      Ketvirtadienį, vasario 9 dieną, Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namus aplankė svečiai iš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo. Jie pristatė edukacinį projektą „Augame su M. K. Čiurlioniu". Tai vaikų iniciatyvumą ir kūrybiškumą skatinantis projektas. Renginio metu vyko kelių dalių programa, paremta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų sintezės idėja: muzika, daile, žodžiu. Muzikos dalyje skambėjo pianisto Justo Šerveniko atliekama „Žiema" iš P. Čaikovskio ciklo „Metų laikai", taip pat, tradiciškai, ir M. K. Čiurlionio kūriniai. B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtinis, pianistas Dovydas Kiauka atliko D. Scarlatti kūrinius. Altistas Martynas Vytas atliko J.A. Benda kūrinį „Grave"
     Žodžio dalyje aktorė Irma Bogdanovičiūtė pristatė M. K. Čiurlionį ir jo kūrybą, skaitė M. K. Čiurlionio laiškus, kurie skambėjo tarp muzikos kūrinių.    
     Parodos globėjas Vilniaus dailės akademijos prorektorius prof. Arvydas Šaltenis pristatė akademijos studentų darbus. Profesorius įvertino ir mūsų ugdytinių piešinius tema „Piešiame Čiurlionį".          
                                                                                (žr. nuotraukų galeriją)
 
 
Žvaigždės, kaip ir žmonės , nemėgsta vienatvės
Sausio 19 dieną vaikus pasiekė gera žinia, kad vaikų savarankiško gyvenimo namų direktoriaus iniciatyva iš astronomijos observatorijos atvyks žvaigždžių žinovai ir papasakos įdomiausius dalykus apie dangaus kūnus pagal projektą „Lietuvos dangaus paslaptys".
            Vaikai sužinojo, kad rugpjūtis - žvaigždžių kritimo mėnuo, apie planetų karalių Jupiterį, apie žvaigždžių miestus, bolidus ir kaip kosmose atliekami moksliniai eksperimentai. Pasirodo, ir žvaigždės gimsta, o jaunos yra pačios karščiausios.
           Specialistai nepatingėjo atsivežti tikrų tikriausią teleskopą. Gaila,  kad tą vakarą negalėjome stebėti žvaigždžių.
          Aktyviausias buvo 2 - osios šeimynos ugdytinis Antanas, kuris astronomus  berte užbėrė klausimais. Linas ir Egidijus (taip vaikams prisistatė projekto vykdytojai) pažadėjo, kad šis susitikimas - tai tik pradžių pradžia mūsų bendravimo ir kvietė apsilankyti Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Kas paprieštaraus, kad žmonės, kaip ir žvaigždės, nemėgsta vienatvės?..
                                                                               (žr. nuotraukų galeriją)
 
 
Svečiuose Molėtų rajono mokinių taryba
Sausio 18 dieną sulaukėme nemažo būrelio svečių. Vaikų savarankiško gyvenimo namų ugdytinių taryba pasitiko viso rajono mokinių tarybą. Su vaikais  atvyko ir švietimo centro metodininkė A. Vidžiūnienė, kuri buvo projekto „Visi gimę po viena saule" iniciatorė. Projekte dalyvavo ir mūsų ugdytiniai (aktyviausia - Vanda Lilija). Susitikimo metu  įrėmintos fotograijos, kurios buvo sukurtos vykdant projektą, atiteko savarankiško gyvenimo namų vaikams.
          Smagiai ir greitai pralėkė laikas, nes svečiai  su vaikais bendravo, žaidė. Be to koncertavo grupės „Liftas', „Be stogo".  Svečiai apžiūrėjo mūsų patalpas, pasidžiaugdami, kad gražiai gyvename.
           Po linksmybių su  rajono mokinių tarybos nariais prie arbatos puodelio aptarėme nuveiktus darbus, laisvalaikio užsiėmimus.
                                                                                     (žr. nuotraukų galeriją)
 

 
 
Atsisveikinimas su eglutėmis
        Būrelis mielų vaikų, persirengę įvairiais personažais, atėjo atsisveikinti su žaliaskarėmis gražuolėmis.   Kai eglutės buvo nupuoštos, dalyviai nutarė aplankyti pačius mažiausius.
         Baigėsi gražiausios žiemos šventės.
                                                                          (žr. nuotraukų galeriją)
                                    


 
 
Saldainių lietus
         Nepaprastų svečių mūsų vaikai sulaukė sausio 8 dieną. Mus aplankė Motorizuotų parasparnių sporto klubo "Penktasis vandenynas" nariai. Sportininkai pirmiausia pasveikino vaikus, padovanodami jiems „Saldainių lietų". Buvo smagu stebėti skraidančius virš galvų parasparnius ir tuo pačiu matyti  tiesiog iš dangaus krentančius saldainius. Nusileidę ant žemės svečiai pademonstravo visą  savo techniką, vaikai galėjo pasimatuoti šalmus, patys pasėdėti skraidyklėse.  Emocijų ir džiaugsmo buvo tiek daug, kad net apsiniaukusi diena neatrodė tokia niūri. Vaikai dėkoja svečiams už įdomią pramogą  ir už padovanotas nuotraukas - juk taip smagu pamatyti savo namus iš dangaus.
                                                                           (Žr. nuotraukų galeriją)
 

 
 
Dosnūs Trys Karaliai
         Kai kiti vaikai  atostogų metu dar saldžiai miegojo, trys šauniausieji sapnus išmainė į ruošimąsi žiemos švenčių pabaigtuvėms - Trijų karalių šventei. Renginio sumanytojai nutarė aplankyti visų šeimynų „kūdikius" dar šiltose lovose ir juos apdovanoti dėmesiu - šių dienų auksu bei palepinti saldumynais ir  viena iš didžiausių žmogaus silpnybių - kvapais. Nuoširdžiausi buvo mažiukai. Užklupti lovelėse, džiaugėsi atvykėliais, uostė kvepalus, vaišinosi ir vis klausė, ar dar kartą ateis  karaliai.
         Žvaigždė, rodanti kelią, vaikus nuvedė ir pas Direktorių, kuriam buvo įteikta išties karališka dovana - auksinis maišelis džiovintų rausvažiedžių ežiuolių, kad būtų sveikas ir drūtas iki kitų gražių švenčių . Keliauninkai  aplankė ir kitus darbuotojus.        
          Po kelionių karaliai karališkai pusryčiavo, nes pusryčiai jiems buvo patiekti pagarbiai ir skaniai. Vaikai dar žaidė, bendravo. Renginiui padėjo ruoštis ir kartu dalyvavo praktikos studentė Aleksandra.
                                                                        (žr. nuotraukų galeriją)

 
 
<<  ankstesnis  6   7   8   9   10   11   12   sekantis  >>