Akimirkos iš projekto “Kompleksinių paslaugų šeimai prieinamumo didinimas Molėtų rajono savivaldybėje” pristatymo

Molėtų rajono savivaldybės administracija kartu su projekto partneriais pradeda vykdyti iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai prieinamumo didinimas Molėtų rajone“. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Molėtų rajono šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, skatinant šeimą įveikti įvairias iškilusias krizes.

Š. m. rugsėjo 8 d., Skudutiškyje vyko šio projekto pristatymas. Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Balčiūnas sveikindamas visus susirinkusius pasidžiaugė, kad šio projekto metu atsigręžta į visas šeimas, kurios iškylus sunkumams galės gauti nemokamą pagalbą.

Projekto partneris – Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namai vykdys Bendruomeninių šeimos namų funkcijas – (Smilgų g.4, Molėtai). Juose dirbantis specialistas organizuos ir koordinuos paslaugų šeimai teikimą, informuos besikreipiančias šeimas (asmenis), kurioms reikalinga pagalba, individualiai konsultuos, teiks informaciją telefonu apie rajone teikiamas paslaugas ir vykdomas veiklas, nukreips šeimas (asmenis) į tikslines grupes ir į individualias specialisto konsultacijas, organizuos informacines iniciatyvas.

Projekto partneriai – VŠĮ Skudutiškio akademija ir VŠĮ Universalus daugiafunkcis centras „Kaimynystės namai“ teiks pozityvios tėvystės mokymų paslaugas, psichosocialinę pagalbą, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrines, vaikų priežiūros bei mediacijos paslaugas.

Projekto partneriai organizuos individualių ir grupinių psichologo konsultacijų teikimą, vykdys tėvystės įgūdžių mokymus, kurių metu bus stiprinami tėvystės gebėjimai ir padedama vaikams atskleisti savo galimybes. Užsiėmimuose nėščiosioms ir jų šeimos nariams bus mokoma pasirengti gimdymui ir ugdomi kūdikio priežiūros įgūdžiai. Projekto metu bus siekiama apjungti šeimas bendrai veiklai  vykdant šeimų klubinę veiklą. Čia šeimos galės užsiimti pasirinkta mėgstama veikla ir išmokti naujų laiko praleidimo būdų,  kartu aptarti  vaikų  vystymosi, raidos, elgesio ir emocijų  ypatumus, dalintis džiaugsmais ir rūpesčiais. Specialistų pagalba bus teikiama sprendžiant smurto šeimoje ar priklausomybes nuo žalingų įpročių ir kt. problemas. Tėvams, kurie taikiai negali susitarti dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo priteisimo ar kitų vaiko priežiūros klausimų, bus siūloma pasinaudoti mediatoriaus pagalba.

Veiklose dalyvaujančioms šeimoms, auginančioms vaikus nuo 3 metų iki mokyklinio amžiaus, užsiėmimų metu bus teikiama vaikų priežiūros paslauga.

„Visa siūloma nemokama, tačiau profesionali pagalba bus teikiama patogiu dalyviams metu: po darbo, savaitgaliais, planuojama paslaugas teikti jas organizuojant kuo arčiau gavėjo gyvenamosios vietos, tai yra pagal poreikį užsiėmimai bus organizuojami įvairiose rajono seniūnijose, kad kuo daugiau gyventojų galėtų pasinaudoti teikiamomis specialistų paslaugomis“ – akcentavo Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Žydrūnė Vaidachovičienė.

Dar viena nauja paslauga  –  šeimos mediacija. „Mediatorius nenurodo, kaip problemas spręsti, tačiau padeda konflikto dalyviams patiems jas išanalizuoti ir priimti sprendimus. Viskas, kas vyksta mediacijos kabinete ir lieka už tų durų. Mediacijos metu nedaromi nei įrašai, negalima jos ir stebėti“ – plačiau apie naujai teikiamą paslaugą pasakojo VŠĮ Universalus daugiafunkcio centro „Kaimynystės namai“ vadovė V. Budrionienė.

Renginio metu kalbėdama apie šeimos problemas vaikų ir paauglių psichologė dr. Vaida Kalpokienė pabrėžė, kad kai kurios šeimos krizės yra neišvengiamos (vaiko gimimas ir pan.), kitos gi kyla, nes kiekvienas žmogus į šeimą atsineša ankstesnės šeimos emocinį krūvį. „Šeima visada yra raidoje, todėl ir susiduria su sunkumais. Kartais šeimai pakanka „ventiliuoti“ jausmus ir problemos nelieka, kartais būtina specialisto pagalba.“ –  pasakojo psichologė.

„Kiekviena šeima dažniausiai turi pakankamai vidinių resursų išspręsti  kylančias problemas. Reikia šeimai padėti tuos turimus išteklius atrasti,  pažinti, mokytis pritaikyti. To savo veikloje ir sieksime – įgalinti šeimą, emociniai ją palaikyti, siekiant savo gerovės.“ – pasakojo VŠĮ Skudutiškio akademijos direktorė N. Butkevičienė.

Per trisdešimt šešis projekto įgyvendinimo mėnesius bus siekiama suteikti kokybiškas, kompleksiškai teikiamas paslaugas  ne mažiau kaip dviems šimtams  Molėtų rajono savivaldybės gyventojų.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti projekto veiklose. Daugiau informacijos galite sužinoti telefonais: 8-383-51141, mob. 865975210 arba el. paštu: paslaugosseimaimoletuose@gmail.com.

 

Darbo laikas
  • Pirmadienis – Ketvirtadienis
  •  8:00 – 17:00
  • Penktadienį
  •  8:00 – 15:45
Rekvizitai

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Juridinio asmens kodas: 190985787

Steigėjas

www.moletuvaikai.lt © 2024. Visos teisės saugomos.

Interneto svetainės įstaigoms www.svetainesistaigoms.lt

Pakeisti teksto dydį