Menu Close

Įspūdžiai iš Palangos

Liepos mėnesio pradžioje Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų 15 vaikų, lydimi socialinių darbuotojų Aurelijos Gečienės, Nijolės Rakitskienės ir Danutės Bučinskienės, turėjo puikią galimybę vėl pabuvoti Palangoje, 5 dienas ilsėtis prie Baltijos jūros. Tą savaitę oras nelepino, pūtė stiprokas Šiaurės Vakarų vėjas, todėl jūra mus pasitiko pikta, banguota. Tačiau šilčiau apsirengus net ir šaltą, vėjuotą dieną neišdildomus įspūdžius ir puikią nuotaiką dovanojo pasivaikščiojimas pajūriu. Vieni, nepabūgę šalto vandens, išsimaudė, kiti braidė, visi džiaugėsi būdami prie jūros, nes banguota, audringa jūra ne mažiau žavi už ramią, priimančią ir gaivinančią karštą bei saulėtą dieną.

Ir liūdėti mums nebuvo kada, nes daug keliavome. Pirmą dieną aplankėme Klaipėdą, pabuvojome ant Molo, pamatėme Olando kepurę, nuo kurios atsivėrė jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais, nusifotografavome prie Meridiano – medinio burinio laivo, kurio viduje vyksta įvairios edukacinės pamokos vaikams, Vaiduoklio.

Antrą dieną keliavome Darbėnų link. Ten žavėjomės Japonišku sodu, kuriame mūsų akį labiausiai patraukė akmeniniai žibintai. Kai kurie jų aukštesni už žmogų, Sakurų alėja, „Žynio veidrodžio“ tvenkinys, kuriame gražiai atsispindėjo aplink jį susodinti augalai, Bonsų sodas – mažos didelių medžių kopijos atrodė kaip žaislinė, daugybė mažesnių ir didesnių akmenų, iš jų suformuotų upelių vagų ir jomis tekančių upelių bei kriokliukų. Šalia Japoniško sodo įsikūręs Baltų mitologinis parkas. Čia mums labai patiko. Įdomu buvo vaikščioti daugybe jo takelių ir ieškoti vis naujų skulptūrų, vaizduojančių senovės lietuvių (baltų) dievybes. Sužinojome daug įdomių dalykų apie mūsų tautos senąjį tikėjimą.

Trečią dieną važiavome į Šventąją. Grožėjomės Šventosios upe, vaikščiojom beždžionių tiltu, pabuvojome prie skulptūrinės kompozicijos ,,Žvejo dukros“.

Ketvirtą dieną paskyrėme Palangai. Patogiai įsitaisę važinėjome traukinuku po Palangą ir mėgavomės mus supančiais vaizdais. Pabuvojome garsiausiame kurorto Gintaro muziejuje, įkurtame grafų Tiškevičių rūmuose, sužinojome daug naujų, įdomių ir linksmų faktų apie didžiausią Lietuvos kurortą Palangą. Maitino mus kavinėje ,,Cepeliniškės“. Valgėm      skaniai ir įvairiai.

Nepamiršome ir Palangos tilto nuo kurio stebėjome saulėlydžius. Vaikai buvo sužavėti, kaip saulei leidžiantis keičiasi šviesos ir spalvų spektras. Kartu su vaikais žiūrėjome į dangų ir pasakojome vieni kitiems, ką įžvelgiame. Čia ir atsiverdavo vaikų svajonės, skleidėsi meniniai – kūrybiniai gebėjimai. Didelį įspūdį paliko grojantys ir šokantys fontanai. Ypatingai jie nuostabūs vakare. Žavėjo ir margaspalvė Basanavičiaus gatvė. Čia triukus demonstravo magai, šokėjai, didžiulė ,,pripūsta“ balta meška, nusifotografuoti kvietė ,,žmogus voras“, ranką visiems spaudė ,,Transformeris“, mergaitės fotografavosi su Radžiu, atvykusiu koncertuoti Palangon, patekome į filmuojamą klipą Lotus nemiegok. O kiek atrakcionų – akys  raibo. Apsilankėme ir Palangos turguje, kur vaikai pirkosi prisiminimui suvenyrus iš gintaro.

Palanga – nors ir be kaitrių saulės spindulių mums paliko labai didelį įspūdį. Esame dėkingi   MVSGN direktoriui M. Baltuškai, pavaduotojai Ž.Vaidachovičienei, rėmėjams, kurie mums suteikė tokią galimybę. Nuoširdus AČIŪ visiems.

Skip to content