„LABAS – ПРИВIT“

Prasidėjus projektui „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“, projekto Nr. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013, projektas finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo tematinės priemonės „Pagalbos ekstremalios situacijos atveju“, šeštadienį, gegužės 27 dieną, Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų kieme praūžė festivalis „LABAS – ПРИВIT“ – kartu mes stipresni.

Festivalio metu buvo paminėta graži, birželio 1-ąją daugybės pasaulio šalių minima, Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šventė unikali tuo, kad kartu dalyvavo ir Ukrainos vaikai. Festivalio metu Ukrainos piliečiai susipažino su Molėtų bendruomene. Renginio dalyviai užmezgė naujus ir puoselėjo jau esamus ryšius, tai suteikė dalyviams stipresnį bendruomeniškumo jausmą, padėjo pasijausti artimesniais mūsų kraštui, svarbiais. Ukrainos piliečiai bendravo, dalyvavo bendrose edukacinėse, kultūrinėse ir pramoginėse veiklose kartu su Molėtų bendruomenės nariais, kas leido pasijausti krašto bendruomenės dalimi, o tai labai svarbu siekiant kuo greičiau integruoti Ukrainos piliečius į vietos bendruomenę. Renginio metu taip pat plačiau buvo pristatytos paslaugos – parama ukrainiečiams.

Visų projekto veiklų tikslas – spartesnė socialinė ir pilietinė Molėtų rajone gyvenančių Ukrainos piliečių integracija į vietos bendruomenę. Siekis, kad svečiai jaustų molėtiškių priėmimą ir paramą, susipažintų su Aukštaitijos krašto kultūra, istorija, vertybėmis, papročiais,  turėtų galimybę puoselėti savo šalies kultūrinį ir kulinarinį paveldą.

Projektas apima veiklas:

„Socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymas šeimoje“ – įgūdžius ugdyti padeda grupiniai užsiėmimai, kurių tikslas – sumažinti stresinių ir krizinių situacijų formavimosi riziką Ukrainos piliečių šeimose, siekianti įgalinti juos savarankiškai spręsti  socialinius sunkumus.

Individualių konsultacijų tėvams/globėjams ir vaikams, patiriantiems socialinius sunkumus metu įgyvendinamas tikslas suteikti individualią pagalbą Ukrainos piliečiams teisiniais, sveikatos, socialiniais klausimais.

Siekiant tikslinei grupei suteikti įrankius streso bei sunkių emocijų valdymui ir įgalinti juos išmokti spręsti kasdienius iššūkius savarankiškai, pasitelktas savitarpio pagalbos grupių moterims ir vaikams organizavimas.

Festivalis „LABAS  – ПРИВIT“ su Molėtų rajono savivaldybės bendruomene, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti;

Vaikų vasaros stovykla skirta vaikams iš Ukrainos.

Dalyvavimas bendruomenių šventėje „Sustok akimirka žavinga“, šventė skirta Ukrainos piliečiams.

     

Darbo laikas
  • Pirmadienis – Ketvirtadienis
  •  8:00 – 17:00
  • Penktadienį
  •  8:00 – 15:45
Rekvizitai

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Juridinio asmens kodas: 190985787

Steigėjas

www.moletuvaikai.lt © 2023. Visos teisės saugomos.

Pakeisti teksto dydį