Vaikų vasaros stovykla, skirta vaikams iš Ukrainos
“Dienos praskriejo kaip dvi valandos”; “Gaila, kad taip greit baigėsi”; “Labiausiai patiko jodinėti žirgais”; “Vilnius man primena mano miestą, norisi stovėti ir klausytis”; “Dėl tokių išvykų galėčiau visada taip anksti keltis” – tai tik keletas minčių, išsakytų Ukrainos vaikų po stovyklos. Ši stovykla tęsia projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“, projekto Nr. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013, projektas finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo tematinės priemonės „Pagalbos ekstremalios situacijos atveju“ veiklas.
Džiugu, kad jos metu vaikai prisiminė savo miestelių ir didmiesčių garsus ir vaizdus. užsimezgė naujos draugystės, jie susipažino su vietos kultūra, vertybėmis ir krašto istorija. Vaikai lankėsi Molėtų astronomijos observatorijos ir etnokosmologijos muziejuje, Ežerų žvejybos muziejuje, A.Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicijoje Mindūnuose, Vilniaus Gedimino pilies bokšto ekskursijoje, dalyvavvo atnaujintoje pažintinėje edukacijoje „Geležinkelių istorijos keliu“ Lietuvos geležinkelio muziejuje. Taip pat vyko į Dubingių žirgyną, kuriame jodinėjo žirgais, apžiūrėjo Mini zoologijos sodą, išbandė vaikų žaidimų aikštelę, grožėjosi augalų ekspozicijomis bei mėgavosi maudynėmis, degustavo “Aukštaitijos valgius”. Akivaizdu, kad stovyklos veiklos padėjo Ukrainos vaikams kompensuoti bendravimo trūkumą, jie ugdėsi savimonę, įgūdžius, reikalingus sėkmingai integracijai į visuomenę, lavėjo socialiniai ir emociniai įgūdžiai, plėtėsi akiratis.
Projektas tęsia veiklas:
„Socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymas šeimoje“ – įgūdžius ugdyti padeda grupiniai užsiėmimai, kurių tikslas – sumažinti stresinių ir krizinių situacijų formavimosi riziką Ukrainos piliečių šeimose, siekianti įgalinti juos savarankiškai spręsti socialinius sunkumus.
Individualių konsultacijų tėvams/globėjams ir vaikams, patiriantiems socialinius sunkumus metu įgyvendinamas tikslas suteikti individualią pagalbą Ukrainos piliečiams teisiniais, sveikatos, socialiniais klausimais.
Siekiant tikslinei grupei suteikti įrankius streso bei sunkių emocijų valdymui ir įgalinti juos išmokti spręsti kasdienius iššūkius savarankiškai, pasitelktas savitarpio pagalbos grupių moterims ir vaikams organizavimas.
Dalyvavimas bendruomenių šventėje „Sustok akimirka žavinga“, šventė skirta Ukrainos piliečiams.