Širdies dulkės Molėtuose

Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų kieme  paskleistos „Širdies dulkės“. Taip birželio 28 dienąuvo paiminėta vaikų globos savaitė, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės, – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį.

Įstaigos kieme džiaugsmingai paminėjome globos savaitę laukdami Globėjų dienos šventės, kuri vyksta kasmet liepos pirmąjį sekmadienį. Renginio metu svečiai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, žaidimuose, fotosesijoje, turėjo galimybę pabendrauti su Molėtų rajono globėjais pasakoja Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų globos centro koordinatorė Aistė Pelakauskienė.

Šventėje dalyvavo ir širdies dulkes drauge skleidė Molėtų rajono savivaldybės atstovai, Molėtų paramos centro kolektyvas, Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės, Mamų klubo narės, esami Molėtų rajono globėjai bei svečiai.

„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės visais globėjais, kurie myli, priima, dalinasi ir įsileidžia į savo šeimas ir gyvenimus vaikus, atstoja mamas, tėčius, rūpinasi ir auklėja, juk tai nepaprastos drąsos ir didelės širdies žmonės. Gyvenimas dosnus tiek kiek pats sugebėsi duoti, todėl norime, pasidžiaugti, kad vis daugiau vaikų auga saugiose globėjų, įtėvių ir budinčių globotojų šeimose. Šeimose, kuriose bandoma kompensuoti vaiko praradimus ir suteikti mylinčią aplinką, sveikai augti ir pažinti pasaulį, gauti to ko  galbūt negalėjo ar nesugebėjo duoti biologiniai tėvai. Turim prisiminti ir žinoti tai, jog  vaikai turi gyventi šeimoje, tad svarbu kuo daugiau ir plačiau kalbėti apie globą, jos perspektyvas ir skatinti bei motyvuoti žmonės tapti globėjais / rūpintojais, jog mūsų vaikai jaustųsi laimingais, reikalingais ir saugiais. Tariame didelį ir nuoširdų AČIŪ globos centro darbuotojams, kurių pastangos ir viešinimas paskatina į skyrių vis dažniau užsukti žmones susidomėjusius globa“, – sako Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Molėtų rajono savivaldybėje vyriausioji specialistė Simona Liobytė

Šiuo metu Molėtuose yra 42 globojami vaikai: 32 auga šeimose, o 10 – institucijoje.

Svarbu atrakinti geležines širdis

Širdies dulkės vaikų globos savaitės metu pasklis visoje Lietuvoje. Taip siekiama priminti, jog globa yra galimybė pačiam globėjui atrasti naują ryšį su vaiku, pakeisti ne tik savo, bet ir vaiko gyvenimus. Tačiau pirmiausia turime išlaisvinti jausmus, slypinčius širdyje.

„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, –  apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

   

  

 

Darbo laikas
  • Pirmadienis – Ketvirtadienis
  •  8:00 – 17:00
  • Penktadienį
  •  8:00 – 15:45
Rekvizitai

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Juridinio asmens kodas: 190985787

Steigėjas

www.moletuvaikai.lt © 2024. Visos teisės saugomos.

Interneto svetainės įstaigoms www.svetainesistaigoms.lt

Pakeisti teksto dydį